in ,

9 miesięcy ciąży przedstawione w zaledwie 4 minuty – Teraz zrozumiesz czym jest cud narodzin!

Narodziny są powszechnie określane jako cud, ponieważ – spójrzmy prawdzie w oczy – cały proces jest niesamowity. Wszyscy ludzie zaczynają jako małe komórki, po jednej od naszej matki i ojca, które łączą się, tworząc unikalny zestaw.

Mimo, że proces ten jest łatwy do uwiecznienia, łatwo zapomnieć o tym, jak skomplikowaną pracę musi wykonać ciało kobiety, aby powstało dziecko. Chociaż proces ten trwa zwykle dziewięć miesięcy, powstało wspaniałe wideo, które skraca ten czas do zaledwie czterech minut.

Wszystko zaczyna się w sposób znany, z wieloma plemnikami konkurującymi, by dotrzeć do komórki jajowej. Kiedy wreszcie się tam dostają, w końcu trafiają do środka i łączą informację genetyczną z komórką jajową. Komórka jajowa następnie schodzi w dół jajowodu i bezpiecznie wszczepia się w ściany macicy kobiety. Jednak to wszystko jest tylko najbardziej wstępnym etapem – tu zaczyna się praca.

Jak pokazuje film, zanim jeszcze będziemy naprawdę ludzcy, zaczynają powstawać małe kości, małe organy i inne skomplikowane narządy. Nieco później, sieci synaptyczne w naszych mózgach zaczynają przybierać formę. Nasze małe serca biją. Choć łatwo jest pomyśleć o ciąży jako o rosnącym ludzkim ciele do coraz większych rozmiarów, film pokazuje rzeczywistość: całą złożoność tego procesu.

Podczas gdy stajemy się coraz więksi, powstają kończyny, nasze palce i palce stają się bardziej skoordynowane i stajemy się coraz bardziej aktywni w macicy. Nasze ciała i mózgi są gotowe do życia na zewnątrz. Kiedy tak się stanie, rozpoczyna się faktyczny proces narodzin. Mimo że nie mówimy nic, czego nie wiesz, uwierz nam, kiedy zobaczysz to wideo – całkowicie zmieni się twoje myślenie. Ciąża nigdy nie była tak inspirująca – ani tak epicka.

Przede wszystkim ten klip jest uważnym przypomnieniem wszystkich niesamowitych tajemnic życia, które uważamy za oczywiste. Każdy z nas zaczynał jako mała gromada komórek w ciałach naszych matek, aby stać się żywymi ludźmi, którymi jesteśmy dzisiaj. Zapomnieliśmy, ile pracy musieliśmy zrobić, aby tu być, ale to wideo jest doskonałym przypomnieniem. Pozwolimy ci odkryć to dla siebie! Udostępnij to niesamowite nagranie znajomym i rodzinie!