fot. Dall-e
in

Kiedy Twój pupil umiera, chciałby, abyś pamiętał o tych 6 rzeczach

Często poruszamy temat śmierci ukochanego zwierzaka. Wiemy bowiem, że jest to jedna z najtrudniejszych chwil, z którą niełatwo sobie poradzić.

Kto doświadczył prawdziwej więzi i miłości zwierzęcia wie także, że gdyby tylko mogły, przekazałyby nam te 6 ważnych rzeczy do zapamiętania.

1. Rozumiem Twój smutek, ale z góry chciałbym obserwować Cię szczęśliwego

Zawsze odczuwałem Twoje emocje lepiej niż Ci się wydawało. Czułem Twój smutek i Twoje szczęście. Smuciłem się razem z Tobą i żałowałem, że nie zawsze mogłem poprawić Ci humor. Chciałbym abyś nie był nigdy smutny, chciałbym zawsze widzieć Cię szczęśliwego.

2. Wiem, że bardzo mnie kochałeś i wiele dla mnie zrobiłeś

Czułem Twoją miłość, oddanie i poświęcenie. Nie były dla mnie ważne zabawki, tylko Twoja obecność się liczyła. Cokolwiek robiliśmy razem zawsze byłem szczęśliwy.

3. Nie chcę byś miał poczucie winy

Nie na wszystko masz wpływ, nie wszystko mogłeś przewidzieć. Niezależnie od tego jak odejdę, nie chcę byś czuł się z tego powodu winny.

4. Wiem, że jeśli tylko byś mógł, spędziłbyś ze mną każdą swoją chwilę

To normalne, że patrząc w przeszłość odczuwasz żal, że nie spędzałeś więcej czasu ze mną. Choć wolałbym żebyś był ze mną zamiast pracować wiem, że to niemożliwe. Doceniam każdą chwilę z Tobą, niezależnie od tego ile ich było.

5. Kochałem Cię całym sercem

Wiesz, że zrobiłbym dla Ciebie wszystko. Oddałbym nawet za Ciebie życie. Mam nadzieję, że świadomość tej miłości doda Ci sił by iść dalej i cieszyć się życiem.

6. Nie będę mieć Ci za złe, kiedy na moim miejscu pojawi się nowy zwierzak

Chcę byś był szczęśliwy, a Ty będziesz mógł doświadczyć znów bezwarunkowej miłości jaką potrafi dać Ci tylko zwierzak. Jesteś wspaniałym przyjacielem i powinieneś uszczęśliwić jakieś zwierze, które bardzo tego potrzebuje.

Podziel się z innymi miłośnikami zwierząt!