in

Szef Kancelarii Premiera ma pilną wiadomość dla wszystkich seniorów. Sytuacja jest poważna.

Szef Kancelarii Premiera przerwał milczenie. Ma ważną wiadomość dla wszystkich seniorów, każdy powinien się z nią zapoznać.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest coraz gorsza i wymaga wprowadzenia odpowiednich kroków, które zapobiegłyby dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wśród najbardziej narażonych osób są osoby starsze i to właśnie one powinny najbardziej uważać.

Pilna wiadomość dla wszystkich seniorów

W poniedziałek rano Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, zwrócił się do wszystkich osób starszych z istotną informacją i apelem. Polityk przypomina, że już od 15 października ponownie będzie „godzina dla seniorów”, która pozwoli osobom powyżej 60. roku życia zrobić bezpieczniej zakupy pomiędzy godziną 10:00 a 12:00, unikając kolejek.

„Od 15.10 obowiązują godziny dla seniorów, w tym tygodniu dodatkowe środki zostaną wygospodarowane dla DPSów, a skutki działań będą oceniane każdego tygodnia” – podkreślił na antenie Polskiego Radia w „Sygnałach Dnia” szef Kancelarii Premiera.

Dworczyk apeluje do osób starszych o to, aby potraktowały poważnie zagrożenie i wzięły pod uwagę, że są w grupie ryzyka. Prosi seniorów, aby wychodzili z domu tylko, gdy jest to konieczne.

„Patrząc na strukturę wieku osób, trafiających do szpitali i leczonych przy użyciu respiratorów, to seniorzy stanowią większość, stąd: szereg działań” – mówił Dworczyk.

„Apelujemy do seniorów, by – jeżeli nie ma takiej konieczności – nie wychodzić z domu, by uniknąć ryzyka zarażenia koronawirusem” – apelował do wszystkich seniorów na antenie Polskiego Radia szef Kancelarii Premiera.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Polskie Radio