in

Arcybiskup bierze łyk z kielicha i dochodzi do skandalu. Msza została natychmiast przerwana.

W katedrze w La Valletcie doszło w ostatnim czasie do czegoś, co na długo pozostanie w pamięci wiernych i ministrantów. Takie sytuacje nie zdarzają się na co dzień.

Arcybiskup odprawiał mszę tak jak zwykle, ale kiedy nadszedł moment eucharystii, zorientował się, że w kielichu nie ma wina. Był za to inny alkohol…

Postanowił, że przerwie w związku z tym mszę.

Inny alkohol?
 
W środę włoskie media udostępniły nagranie z tej mszy. Arcybiskup Malty, Charles Scicluna, był zmuszony przerwać eucharystię. W kielichu zamiast wina było whisky.
 

Czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Na nagraniu możemy zobaczyć, jak arcybiskup podnosi kielich, jednak po chwili orientuje się, że coś jest nie tak. Zmieszany mówi coś do drugiego księdza i przekazuje mu kielich. Szybko okazuje się, że w kielichu rzeczywiście nie ma wina, więc w tym wypadku należy przerwać mszę. Pozostaje zatem jedno pytanie: jak do tego doszło?
 


 
Arcybiskup zlecił zbadanie sprawy. Okazało się, że pomylono butelki i dlatego zamiast wina, do kielicha nalano whisky. Niedługo potem przyznał się do tego zakrystian.
 

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl | Fotografie: YouTube