in

Goście wyszli w trakcie wesela, mieli konkretny powód. „Do końca została garstka ludzi”

Nie ma wątpliwości co do tego, że uroczystość weselna kojarzy nam się z weekendem. Coraz bardziej popularne staje się jednak organizowanie jej w ciągu tygodnia. Młode pary uznają to za najlepsze wyjście z różnych powodów, na przykład finansowych. Nie wszyscy goście są jednak zadowoleni z takiej propozycji.

Polska kultura przyzwyczaiła nas do tego, że wesele jest zazwyczaj w sobotę. Środek weekendu wciąż pozostaje najlepszą opcją ze względu na to, że goście zazwyczaj nie pracują i mogą na spokojnie coś wypić, nie martwiąc się, że jutro będą szli do pracy.

Domy weselne na tygodniu nie należą do oblężonych, stąd można się spodziewać, że ceny są o wiele niższe za zorganizowanie uroczystości. Niejedna para młoda chętnie skusi się na taką okazję.

Wesele w środku tygodnia? Zły pomysł!

Wesela, które są organizowane w środku tygodnia są prawdziwą zmorą zaproszonych na nie gości. Rzadko kto jest w stanie od tak rzucić wszystko i znaleźć dwa wolne dni w konkretnym terminie. Ci, którzy pracują, są zmuszeni wyjść wcześnie z zabawy. Część osób nie dostanie urlopu, a część po prostu nie będzie chciała poświęcić go na udział w weselu.

Na forum ślubnym pojawiło się mnóstwo komentarzy na temat takiego rozwiązania:

„W życiu nie wzięłabym dwóch dni urlopu na czyjeś wesele, chyba że to byłby ktoś naprawdę, naprawdę bliski.” – czytamy w jednym z nich.

Inna internautka przyznała, że ciężko spodziewać się hucznej i udanej zabawy w środku tygodnia. Gości może być naprawdę niewiele.

Ci, którzy uczestniczyli w takim weselu, są zdania, że bardziej przypomina to zabawę nastolatków i dzieci. Ludzie znikają po godzinie 22:00.

Jedna z kobiet pisze:

„Byłam raz w czwartek na weselu, wielu gości ok. 22:00 po prostu zmywało się do domu. Oczywiście ze względu na pracę, szkołę. Do końca została garstka ludzi.”

A wy? Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródła: kobieta.wp.pl, www.abcslubu.pl