in

Państwo młodzi mają dość tradycji. Ogromne zmiany w organizowaniu wesel.

Nie ma wątpliwości co do tego, że decydując się na wesele, chcemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a po uroczystości zostały same dobre wspomnienia. I choć każdemu z nas przynajmniej na chwilę przychodzi na myśl roztańczony wujek z kieliszkiem w ręku i mnóstwo osób zajadających się mięsnymi potrawami, taki obraz wesela za jakiś czas może być już mocno przestarzały.

Młodzi decydują się na nieco inne imprezy – coraz częściej rezygnują z mięsa i z zapraszania dalekiej rodziny, a alkoholu na stole wcale nie jest aż tak dużo.

Czego spodziewać się na weselu?

Onet postanowił nieco przyjrzeć się temu, jak wyglądają wesela w dzisiejszych czasach. Jak się okazuje, pewne kwestie nie są takie oczywiste i niektórzy mogą być mocno zaskoczeni.

Wesela w dzisiejszych czasach powoli przestają kojarzyć się z oczepinami i tłustymi kotletami. Coraz więcej par decyduje się na bezmięsne menu na weselu. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę ogromna różnica, zważając na to, że do tej pory osoby, które nie jadły mięsa, nie raz wychodziły głodne z uroczystości.

Bez mięsa, ale i bez alkoholu? To możliwe! Ci, którzy w normalnym życiu są abstynentami, nie zamierzają sięgać po alkohol na swojej uroczystości i patrzeć na pijanych gości, z którymi niekoniecznie można o czymś sensownym porozmawiać.

Oprócz braku mięsa i alkoholu w menu, pojawiają się także zmiany w liczbie gości. Do tej pory wesele kojarzyło nam się z bardzo huczną imprezą, na którą zjeżdżała się daleka rodzina, jednak państwo młodzi coraz częściej wolą kameralną uroczystość, tylko dla najbliższych. Do pojawienia się tej zmiany z pewnością w dużym stopniu przyczyniła się pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia.

Źródło: money.pl, onet.pl