fot. ©Webniusy
in

Ile dać do koperty na wesele w 2023 roku? Przeprowadzono sondę, podane kwoty szokują

Wesele to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale również spory wydatek dla gości. Należy zatem dobrze przemyśleć, jaką kwotę postanowimy przekazać młodej parze, by nie tylko byli oni zadowoleni, ale również, żebyśmy my sami czuli się dobrze z ofiarowywaną kwotą.

Ile należy dać do koperty w 2023 roku? Te kwoty mogą mocno zaskoczyć każdego.

Wesele 2023

Branża weselna również odczuwa skutki inflacji i wzrostu cen, co z kolei wpływa na wysokość wymaganych datków od zaproszonych. Goście muszą więc być ostrożni, aby nie dać zbyt mało, ale też nie przesadzić z kwotą, którą wrzucają do koperty.

Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu, pewien TikToker przeprowadził sondę wśród przechodniów, pytając ich o to, ile pieniędzy powinno znaleźć się w kopercie weselnej. Odpowiedzi były zaskakujące.

Większość ankietowanych odpowiedziała, że powinno się dać od 1500 do 2000 złotych, co zostało uznane za dosyć zbliżone odpowiedzi.

Jednakże, gdy reporter pytał o najbliższą rodzinę, kwoty zaczęły rosnąć, a niektórzy ankietowani sugerowali kwoty kilkutysięczne. Przykładowo, jedna z pań przyznała, że planuje dać swojej córce 10 tysięcy złotych na wesele.

Zdaniem wielu internautów komentujących sondę, kwoty sugerowane przez ankietowanych są oszałamiające.

To dobitnie pokazuje, że organizacja wesela jest znacznym wydatkiem, a prezent dla pary młodej to ważny i niekiedy wywołujący wiele kontrowersji element uroczystości.

@djpawelsledziona Daj znać czy uważasz, że kwoty podane w filmie są adekwatne do realiów 2023 roku czy może za wysokie lub zbyt niskie? W następnym filmie poznamy opinie przechodniów na organizację wesela pod kątem dzieci. Nie przegap kolejnego odcinka! Za obietywem oczywiście niezawodny @RaceBannon2809 😎🎬 #wesele #wesele2023 #weselebezdiscopolo #wesele2024 #weselneinspiracje #dekoracje #dekoracjeweselne #sondauliczna ♬ dźwięk oryginalny – DJ 📀 Paweł Śledziona

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!