in

Niewielu wie, jaki zakaz wejdzie lada chwila w życie. Nie ma już odwrotu, jesteśmy w szoku.

Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk przekazała informacje, które rozczarują wielu Polaków. Okazuje się, że wesela zostaną objęte nowym zakazem. Nowe przepisy mają wejść w życie już niebawem. Wszystko dla bezpieczeństwa grupy najbardziej narażonej na zakażenie koronawirusem.

Olga Semieniuk w rozmowie z „Rzeczpospolitą” opowiedziała o planach rządu na najbliższy czas. Będzie nowy zakaz na weselach – seniorzy nie będą mogli w nich uczestniczyć. Rozporządzenie może wejść w życie jeszcze w tym tygodniu.

Wesela bez dziadków i seniorów?

„Aby ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa seniorów w imprezach weselnych” – informuje wiceminister Olga Semieniuk w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

W chwili, gdy tylko pojawi się odpowiednie rozporządzenie, przepisy natychmiast wejdą w życie.

„Seniorzy są najbardziej narażeni na śmiertelne powikłania koronawirusa, więc będą musieli zostać w domu”

„Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów” – tłumaczy wiceszefowa resortu rozwoju.

Wiceminister przekazała, że spotkała się w wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim oraz głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem oraz z przedstawicielami branży ślubnej, aby móc zastanowić się nad nowymi zasadami. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.

To nie jedyna zasada, jaka zostanie wprowadzona odnośnie wesel. Bardzo możliwe, że będziemy musieli liczyć się także z ograniczeniem liczby uczestników i noszeniem maseczki w czasie uroczystości.

Podziel się tymi ważnymi informacjami ze swoimi znajomymi!

Źródło: Super Express, Biznes Info