in

Facet uratował ośmiornicę – Ostatnią rzeczą, której by się spodziewał, były podziękowania, których nigdy nie zapomni.

Ocean pełen jest tajemniczych stworzeń i ciekawych interakcji, a nic nie przedstawia tej tajemnicy lepiej niż ostatnie doświadczenie pewnego mężczyzny z osieroconą ośmiornicą!

Zamiast zostawić ośmiornicę na brzegu, ten facet ją uratował i wypuścił z powrotem do oceanu. Ale to, co stało się zaraz po tym, rozprzestrzeniło się w sieci niczym błyskawica.

Wszystko zaczęło się, gdy mężczyzna spacerujący po plaży natknął się na maleńką ośmiornicę, która leżąc na brzegu ledwo co oddychała i walczyła o przetrwanie. Najprawdopodobniej została porzucona tam, gdy fala się wycofała. Ośmiornica utknęła w piasku, ale wtedy ten człowiek ją zauważył i postanowił pomóc. Mężczyzna wziął czysty plastikowy kubek, napełnił go wodą i delikatnie złapał ośmiornice. Potem podszedł do płytkiej wody i delikatnie wypuszczał ośmiornicę z kubka z powrotem do oceanu.

Facet cierpliwie stanął i obserwował jak ośmiornica zaczyna wracać do naturalnego środowiska – był z siebie dumny, że ją uratował. Ale wtedy nagle ośmiornica zrobiła coś szokującego.
Delikatne stworzenie rozłożyło swoje macki i podeszło do buta mężczyzny. Ośmiornica umieściła na jego bucie dwie macki, zupełnie tak, jakby chciała powiedzieć: „Dziękuję za uratowanie mojego życia”. Zatrzymywała się tam na kilka sekund, a następnie uciekła z powrotem do głębin oceanu.

Zobacz poniżej na własne oczy, jak to niesamowite stworzenie wyraża swoją wdzięczność człowiekowi. To niesamowite!