fot. flickr/wd40 in (CC BY 2.0)
in

Ten spray jest niemal w każdym domu. Ale mało kto wie o jego niezwykłych zastosowaniach

Na pewno większość z Was nie raz widziała w sklepach, gdzieś na bocznych półkach – płyn WD-40. Jednak nie każdy wie do czego on właściwie służy. Ten niepozorny środek ma naprawdę wiele zastosowań – każdy powinien go mieć w swoim domu. Warto się nim zainteresować ze względu na jego świetne zastosowania w życiu codziennym, które mogą zdecydowanie ułatwić nam życie. Dlatego przedstawiamy Wam poniżej listę 11 przydatnych zastosowań płynu WD-40

WD-40 Zastosowania

WD-40

Plamy

Wystarczy popsikać plamę płynem, a następnie przetrzeć ściereczką z włókien. Jeśli natomiast plama jest bardziej gęsta należy tę czynność powtórzyć kilka razy.

Ptaki

Masz problem z ptactwem, które regularnie osiada parapety przy Twoim domu? Spróbuj spryskać te miejsca WD-40. Nie martw się, to nie będzie działać trująco na zwierzęta, po prostu one nie znoszą tego zapachu, dlatego też będą omijać z daleka to miejsce.

Impregnat obuwia

Można zastosować go również, jako impregnat obuwia, dzięki czemu będzie ono wodoodporne. Sprawdza się to jednak tylko przy gładkiej powierzchni buta. Nie należy także używać go do zamszu lub butów z podobnego materiału.

Etykieta

Masz problem ze zdrapaniem etykiety z butelki lub słoika? Nanieś na nią płyn i poczekaj około 5 minut, a następnie przetrzyj gąbką.

Środek zapobiegający zamarzaniu

Wetrzyj płyn WD-40 w marznące miejsca, dzięki czemu łatwo pozbędziesz się lodu. Ponownie szybko się tam nie pojawi.

Osady na kabinie prysznicowej

Pomimo ładnego prezentowania się szklanych drzwi od prysznica, trzeba o nie regularnie dbać, aby zapobiec pojawieniu się kamienia. Spryskaj je preparatem, a jego nadmiar wypoleruj. Woda nie będzie się osadzać na drzwiczkach.

Nożyczki

Tępienie się nożyczek jest naturalną i dość irytującą sytuacją. Zamiast je ostrzyć, spróbuj spryskać je WD-40.

Bazgroły na ścianach

Dziecko wykorzystując Twoją nieuwagę pomalowało ścianę w domu? Nanieś na te miejsca płyn, ale pamiętaj, że ten sposób sprawdza się tylko w przypadku ścian o śliskiej fakturze.

Ściąganie pierścionka

Problemy ze ściągnięciem pierścionka? Spryskaj palec WD-40, będzie znacznie łatwiej.

Guma do żucia

Gdy znajdzie się we włosach, dywanie lub tapicerce, może stworzyć to poważny problem. Wystarczy nanieść WD-40 w to miejsce i pocierać ściereczką. Preparat na pewno nie zaszkodzi włosom, bo jego głównym składnikiem jest olej rybny, który prócz niemiłego zapachu, nie ma toksycznych składników.

Zamrożony zamek do auta

W przypadku zamarznięcia klamki, możemy również zastosować płyn, gdyż zapobiega on zbieraniu się wody.

Wyczyść swoją toaletę

Spryskaj swoją muszlę klozetową WD-40. Rozpuszczalnik pomoże rozpuścić każdy brud w Twojej toalecie. Za pomocą szczotki do toalety, przemyj do końca resztę brudu.

Źródło: diply.com