in

Ważny komunikat z Kancelarii Premiera. Każdy Polak powinien się z nim niezwłocznie zapoznać

Kancelaria Premiera postanowiła opublikować komunikat, który dotyczy każdego z nas. Chodzi o nasze bezpieczeństwo. Na co dzień zapominamy o pewnych rzeczach, które nie wymagają od nas dużego wysiłku, a które pozwalają zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Wielu Polaków nadal nie przestrzega zaleceń, a gwałtowny wzrost zachorowań powinniśmy traktować jako alarm i zastanowić się nad zmianą swojego zachowania. Czy na co dzień działam tak, aby nie narażać siebie i innych? Czy noszę maseczkę i zachowuję odpowiedni dystans? Czy często myję i dezynfekuje ręce? Kancelaria Premiera postanowiła nam o tym przypomnieć.

Ważny komunikat dla wszystkich Polaków

Sytuacje epidemiologiczna w naszym kraju wymaga od nas, abyśmy zmienili swoje zachowanie. Kancelaria Premiera postanowiła przypomnieć ważne zasady, które powinny być dla nas oczywiste w czasach pandemii koronawirusa. Bagatelizowanie zagrożenia może zakończyć się tragedią, a wiele osób już zapomniało, że mamy do czynienia z problemem, który jeszcze długo nie minie – a przecież wystarczy zaledwie kilka rzeczy, żebyśmy byli bezpieczni i jednocześnie nie narażali swoich bliskich i innych wokół siebie.

Prosta infografika przedstawia zasady, które są najważniejsze na ten trudny dla wszystkich czas.

Pierwsza i najważniejsza z nich to zachowywanie odpowiedniego dystansu od innych, który wynosi 1,5 metra. Wyłączeni z tego obowiązku mogą być rodzice z dziećmi, które wymagają opieki; osoby mieszkające ze sobą i wspólnie prowadzące gospodarstwo; osoby niepełnosprawne, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać i ich opiekunowie oraz osoby zasłaniające usta i nos.

Druga zasada to oczywiście dezynfekcja rąk, o której mnóstwo osób już zapomniało. Zawsze, kiedy idziemy na zakupy czy korzystamy ze środka transportu publicznego itp., powinniśmy zdezynfekować ręce, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Trzecia zasada to zasłanianie ust i nosa. Jest to obowiązkowe: w środkach transportu publicznego; w samochodzie osobowym, jeśli poruszamy się z osobami, z którymi nie mieszkamy na co dzień; w sklepach, galeriach handlowych, na poczcie, w kinie i teatrze; u lekarza; w kościele, szkole czy na uczelni, a także w urzędach.

Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

Źródło: Twitter, GOV PL