in

Ważny komunikat Itaki. „Przeczytaj ten post do końca!”

Ferie zimowe są już niemalże za nami, ale nadal wiele osób planuje swoje wakacyjne wyjazdy. W trakcie takiego gorącego okresu, jedno z największych biur podróży, Itaka, wydało pilny komunikat, w którym ostrzega turystów przed oszustami.

Choć wakacje kojarzą się z beztroską i radością, wiele osób poszukuje okazji do zaoszczędzenia. W ofercie biur podróży nie brakuje propozycji za około 2 tysiące złotych, jednak niektórzy z nas chcą zaoszczędzić jeszcze więcej. Niestety, osoby te narażają się na ryzyko oszustwa. Itaka ostrzega przed lekkomyślnymi turystami, którzy szukają wyjątkowych okazji, mogą bowiem stać się ofiarą nieuczciwych oszustów.

W piątek, 17 lutego, Itaka opublikowała komunikat, w którym poinformowała o otrzymaniu wielu niepokojących sygnałów dotyczących prób oszustwa. Nieuczciwi internauci próbowali sprzedawać bony lub rezerwacje, które miały być kupione w biurze Itaki. Biuro podróży ostrzega, że wraz ze wzrostem tego problemu, klienci powinni zachować ostrożność i podchodzić z dystansem do wszystkich atrakcyjnych ofert.

„Coraz częściej docierają do nas niepokojące sygnały dotyczące prób odsprzedania bonów lub »atrakcyjnych« cenowo rezerwacji, »rzekomo« założonych w naszym biurze” – poinformowała Itaka.

Itaka przypomina, że jedynym bezpiecznym miejscem do wykupienia wakacji jest biuro podróży, zarówno w punkcie stacjonarnym, jak i online. Należy pamiętać, że osoby, które szukają wyjątkowo atrakcyjnych ofert, są narażone na oszustwa, dlatego powinni zachować czujność.

„Pamiętajcie, że każde ogłoszenie tego typu, publikowane najczęściej na portalach aukcyjnych, społecznościowych czy forach internetowych, może okazać się oszustwem i próbą wyłudzenia pieniędzy” – dodano.