in

Jeśli nie odbierzesz połączenia od tego numeru, do twoich drzwi zapuka policja.

Polacy coraz częściej mówią o tym, że odbierają połączenia z numeru (22)2571145. Jeśli ten numer wyświetli się także na twoim ekranie, lepiej tego nie lekceważyć. W innym wypadku możemy spodziewać się, że policja zapuka do naszych drzwi.

Chodzi o kwarantannę i środki ostrożności związane z pandemią koronawirusa. Znamy szczegóły.

Ważna informacja dla Polaków

Serwis Telepolis postanowił wystosować pilny komunikat. Dotyczy on połączeń z numeru (22)2571145. Numer ten od 2020 roku wykorzystuje Główny Inspektorat Sanitarny, aby informować o nałożeniu kwarantanny. Jeśli dana osoba nie odbierze połączenia, może spodziewać się wizyty policji, która skontroluje, czy przestrzegane są zasady. Tak samo jest w przypadku osób, które są już na kwarantannie.

Jak donosi Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, wszyscy ci, którzy są na kwarantannie, muszą korzystać z aplikacji kwarantanna domowa z wyjątkiem tych z dysfunkcją wzorku i tych, którzy nie mają odpowiedniego urządzenia. Takie osoby muszą jednak wystosować specjalne oświadczenie.

Jak złożyć takie oświadczenie? Wykorzystując ePUAP lub korzystając z uwierzytelniania Profilem Zaufanym, podpisem osobistym czy kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Aplikacja Kwarantanna domowa jest dostępna dla urządzeń z Androidem i iOS-em.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

źródło: dobreprogramy.pl