fot. wikipedia/Sprać (CC BY-SA 3.0) Edited
in ,

Lekarze ostrzegają! – Każdy powinien wiedzieć co oznacza ten symbol na kosmetykach

Kobiety potrafią wycisnąć ulubiony produkt kosmetyczny do ostatniej kropli. Żadna z nas nie zrezygnowała ze swojej ulubionej szminki, mimo iż była ona już naprawdę stara.

Chociaż nasza silna potrzeba dalszego korzystania z ulubionych produktów nas pokonuje, może nas również sporo kosztować.

Ważność produktów kosmetycznych

Dr Heidley King, dermatolog ze SKINNEY Medical Spa, wyjaśnia bardzo ważną kwestię.

Stosowanie starych produktów do makijażu naraża wiele kobiet na infekcję oczu czy zapalenie skóry, które może przerodzić się w zaczerwienienie, grudki, wysypkę, a nawet pęcherze i obrzęk skóry, ostrzega lekarz. Aż strach pomyśleć, że produkty do pielęgnacji, których wszyscy używamy, mogą wyrządzić nam tak poważne szkody.

Ponadto jeśli na przykład użyjemy przeterminowanego kremu przeciwsłonecznego, szanse, że produkt ochroni skórę przed promieniami UV, są naprawdę niewielkie.

Dlaczego na każdym kupowanym produkcie znajduje się ta ikona:

Jeśli nie masz pewności, czy produkt, którego używasz jest już przeterminowany, pozwól, że damy ci małą radę. Poszukaj na opakowaniu ikony, która przypomina otwarty pojemnik z kremem. Tam znajduje się informacja w ciągu ilu miesięcy powinno się zużyć produkt po otwarciu. Tylko produkty o okresie trwałości powyżej 30 miesięcy nie mają tego symbolu.

Sprawdź ważność swoich produktów i zadbaj o swoje zdrowie.
Może być trudno wyrzucić drogi produkt, którego nie używałeś zbyt często, ale uwierz, że potencjalny ból i rachunki za leczenie będą znacznie gorsze.