in

Już za kilka dni kluczowa zmiana w życiu palaczy – aż 51% Polaków nie ma o tym pojęcia.

Palacze z pewnością nie będą zachwyceni tym, co ma lada moment nastąpić – ze sprzedaży zostaną wycofane mentolowe papierosy i papierosy z clickiem, a także tytoń do palenia. Będzie to miało miejsce już 20 maja.

Nowe przepisy

Na portalu Finanse WP, możemy przeczytać, że według badania Forum Konsumentów ponad połowa Polaków nie miała o tym zielonego pojęcia. Aż 51% palaczy żyje w nieświadomości, że już za chwilę nie będą mogli kupić tego, po co większość sięga na co dzień.

Średni i mali przedsiębiorcy zastanawiają się, jak nowe przepisy wpłyną na ich działalność. Czy bardzo odczują wycofanie tych towarów? Jak widać, nie jest to kłopot tylko dla ludzi uzależnionych od tytoniu. Papierosy to aż 30 procent rynku, a ich wpływ w obrotach małych i średnich sklepów jest znaczący. Mowa o 15 do 40 procent, w tym od 5 do 15 procent obrotów przy sprzedaży papierosów mentolowych.

Z przeprowadzonego badania Forum Konsumentów możemy dowiedzieć się, że 20 procent palaczy deklaruje poszukiwanie mentolowych papierosów na czarnym rynku.

Trzeba podkreślić, że przepisy nie dotyczą papierosów elektronicznych, podgrzewaczy tytoniu, cygar i cygaretek.

Nowe przepisy są efektem Dyrektywy Parlamentu Europejskiego z 2014 roku, a także zmiany ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

źródło: finanse.wp.pl