in ,

14 problemów, które rozwiąże tylko wazelina – Jej efekty są zaskakujące!

Wazelina nie jest traktowana poważnie przez wielu. Ale zdarzają się sytuacje, gdy staje się niezbędnym asystentem w codziennym życiu i z jej pomocą można rozwiązać wiele problemów.

1. Zmiękczanie naskórka
Jeśli przed każdym pójściem spać, wysmarujesz skórki wazeliną, sprawi to, że będą miękkie, a „zadziorki” przestaną być problemem.

2. Do ust
Wietrzna pogoda jest bezlitosna dla ust, a dzięki wazelinie możesz uchronić je przed pękaniem, wygładzić i nadać im równomierny połysk.

3. Na łokcie i kolana.
Smarując kolana i łokcie wazeliną, możesz zabezpieczyć je przed wysuszeniem i zgrubieniem.

4. Podstawa peelingu
Dodając odrobinę soli morskiej, cukru trzcinowego lub innego naturalnego środka ściernego do wazeliny, można uzyskać skuteczny środek czyszczący.

5. Do rzęs
Aby rzęsy były dłuższe i grubsze, w nocy można je posmarować niewielką ilością wazeliny.

6. Powikłania po katarze
Podczas i po katarze skóra wokół nozdrzy pozostaje podrażniona i zaczerwieniona. Nałożenie cienkiej warstwy wazeliny pomoże uniknąć bólu.

7. Leczenie oparzeń
W przypadku niewielkich zmian oparzeniowych skórę należy smarować cienką warstwą wazeliny.

8. Biżuteria łatwa do założenia
Po długiej przerwie trudno jest założyć ulubioną biżuterię na uszy. Wystarczy trochę wazeliny, a kolczyki założysz z łatwością.

9. Golenie
Gdy nie masz pod ręką zwykłego balsamu, wazelina pomoże uratować skórę przed podrażnieniami i zapewni potrzebną jej wilgoć.
 
10. Krem nawilżający dla skóry
Ta cudowna maść uratuje skórę przed podrażnieniami, suchością i złuszczaniem.
 
11. Połysk skóry.
Wazelina pomoże przywrócić swój dawny blask wyrobom wykonanym ze skóry lub ekoskóry. Wystarczy posmarować powierzchnię delikatną warstwą wazeliny, następnie delikatnie przetrzeć bawełnianą ściereczką.
 
12. Zacięty zamek.
Jeśli Twój zamek błyskawiczny się zatnie, spróbuj posmarować go wazeliną.

 
13. Polerowanie mebli.
Odrobina wazeliny nada połysk drewnianym meblom na długi czas. Dzięki warstwie ochronnej kurz nie będzie się na nich osadzał.
 
14. Usuwanie plam.
Jeśli zabrudzisz ubranie szminką lub podkładem, wystarczy nałożyć cieniutką warstwę wazeliny na plamę, a następnie wyprać, jak zwykle.

Miniaturka: freepik/flickr