fot. @makeup_cleanse_repeat
in

Turyści zaczęli kłócić się przy basenie. Powód rozkłada na łopatki

Podczas letniego sezonu wakacyjnego, kiedy chłodząca woda basenu kusi nas do relaksu, niektóre plaże i hotele stają się areną niewidzialnych, ale niewątpliwie gorących walk. Mowa oczywiście o walkach o leżaki przy basenie. To właśnie te pozornie niepozorne meble ogrodowe stają się obiektem pożądania i źródłem frustracji dla wielu wczasowiczów. I choć walki o leżaki brzmią jak temat wyjęty z karykaturalnej komedii, w rzeczywistości są one nadzwyczaj realne, jak pokazuje nagranie opublikowane niedawno na platformie społecznościowej TikTok.

Niecodzienna kłótnia

W nagraniu udostępnionym przez użytkowniczkę o pseudonimie Gillian, zobaczyć można absurdalną scenę, która rozegrała się nad hotelowym basenem. To, co zaskakuje, to nie tylko fakt, że turyści rezerwują leżaki na długi okres czasu, ale również sposób, w jaki to robią. Wszystko dzieje się wieczorem, jeszcze przed rozpoczęciem pobytu. Głos z nagrania przerażonym tonem komentuje: „Jest siódma wieczorem, a ci ludzie rezerwują sobie leżaki na cały tydzień”. Wygląda na to, że walka o wygodne miejsce do wypoczynku zaczyna się jeszcze przed rozpoczęciem wakacji…

@makeup_cleanse_repeat @hotelesglobales #sunbedwars #sunbeddance #globaleshotel #globalescalasviñas ♬ original sound – gillian 😘

„To wina pracowników hotelu. Powinni mieć politykę, zgodnie z którą nie można zajmować leżaków np. do godziny 9 rano” – grzmią internauci.

„Ja bym wstał rano i obserwował leżaki. Jeśli nikt nie pojawi się tam w ciągu pół godziny, a przy leżaku nie będzie żadnych plecaków czy toreb, zdjąłbym ręcznik i się położył” – radzi użytkownik TikToka.

Brak odpowiedniego regulaminu?

Wszyscy jesteśmy świadomi sytuacji, gdy na basenie widzimy ręczniki, które leżą na leżakach, ale ich właściciele pozostają nieobecni. To zapewne jeden z najbardziej irytujących zagadek letnich dni. Czyje to miejsce? Czy ktoś je rezerwował? I co więcej, czy jest to uczciwe wobec innych, którzy chcieliby skorzystać z tego leżaka?

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrozumieć, to że walka o leżaki to istotny element współczesnego wypoczynku. Wielu z nas pragnie cieszyć się przytulnym miejscem do opalania, które jest blisko basenu lub plaży. W rezultacie niektórzy ludzie decydują się na przedwczesną rezerwację leżaków, często za pomocą ręczników. Odkładając je na leżaku, wyrażają swoje pragnienie posiadania tego miejsca, choć czasami opuszczają je na dłuższy czas. Jest to z pewnością kontrowersyjna praktyka, która spotyka się z krytyką ze strony wielu wczasowiczów.

Ważne jest zrozumienie, że brak jednoznacznego regulaminu w wielu miejscach wypoczynkowych pozostawia pole do popisu dla osób, które decydują się na taką rezerwację. Ograniczone dostępne miejsca na leżakach i długie kolejki sprawiają, że wielu turystów czuje presję, by „zarezerwować” sobie miejsce z wyprzedzeniem. Z drugiej strony, niektórzy uważają to za niestosowne i nielicujące z duchem wspólnej przestrzeni.
Jak rozwiązać ten dylemat? Bez wątpienia właściciele ośrodków wypoczynkowych muszą przyjrzeć się temu problemowi i opracować odpowiednie zasady dotyczące korzystania z leżaków. A Ty? Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!