in

Na tę informację czekało mnóstwo Polaków. Rząd w końcu wydał oficjalny komunikat.

Od jakiegoś czasu w Polsce dochodzi do luzowania obostrzeń, które zostały wprowadzone po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W nowym komunikacie rządu dowiadujemy się, że podjęty został bardzo ważny krok – wielu ludzi odetchnie z ulgą. O czym mowa?

Rząd zdecydował, że zniesie pewien uciążliwy zakaz. Szczegółowe informacje zostaną podane już wkrótce po specjalnej konferencji.

Zagraniczne wyjazdy

Wielu Polaków od dawna planowało zagraniczne wyjazdy, niektórzy nawet z rocznym wyprzedzeniem. Niestety ze względu na pandemię wszystkie plany tego typu trzeba było odsunąć na bok.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, sądzi, że istnieją duże szanse na to, by zagraniczne wyjazdy w tym roku jednak się odbyły. W połowie czerwca zostaną podane szczegóły.

,,To będzie taki moment, kiedy będziemy planowali te wyjazdy, kiedy będziemy wiedzieli dokąd możemy polecieć, czy zostaniemy w kraju” – mówi polityk w Poranek Siódma9.

Waldemar Kraska zapytany o to, czy wakacje za granicą będą możliwe, odpowiedział, że prawdopodobnie tak, jednak nadal zaleca on rozważenie wypoczynku w naszym kraju po to, by wspierać branżę turystyczną w ten trudny dla wszystkich czas.

,,To jest wielkie utrudnienie, więc jeżeli zdecydujemy się już na to, żeby Polacy wyjeżdżali za granicę, to na pewno po powrocie, jeżeli nie ma uzasadnionych przyczyn, objawów chorobowych, to myślę, że żadnej kwarantanny nie będzie” – mówi.

Podkreśla przy tym, że decyzje są podejmowane, mając na względzie bieżącą sytuację w Polsce.

Wiele krajów europejskich już zapowiedziało możliwość przyjęcia polskich turystów, oczywiście przy przestrzeganiu reżimu sanitarnego. Polacy będą mogli odwiedzić Chorwację, od 15 czerwca Grecję, od 1 lipca Hiszpanię, a od 3 czerwca Włochy.

Źródło: Wirtualna Polska