in

Podano kluczowe informacje dotyczące wakacji. Polacy muszą się pospieszyć!

Nie ma wątpliwości co do tego, że tegoroczne wakacje będą się różnić od tych, które mieliśmy okazję przeżyć do tej pory.

Na obecną chwilę pod znakiem zapytania stoją zagraniczne wyjazdy, a nawet jeśli będzie możliwość zorganizowania ich, wielu ludzi zrezygnuje z racji zbyt dużego ryzyka.

Co w takim razie? Czy w te wakacje lepiej zrezygnować z wyjazdów? Pojawia się pewna opcja, z której wielu już skorzystało – jeśli również chcemy ją wybrać, musimy się pospieszyć.

Tegoroczne wakacje inne niż wszystkie

Prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej podkreśla, że aż 60 procent miejsc turystycznych zostało już zajętych przez ludzi, którzy chcą w ciekawy sposób spędzić wakacje, a jednocześnie nie narażać się na spotkanie z osobą zarażoną koronawirusem. Chodzi o wypady na wieś – jak się okazuje, na czerwiec nie ma już wolnych terminów.

Ze względu na panującą obecnie sytuację Polacy chętniej korzystają z rozwiązań, których być może nie wybraliby, gdyby mieli do wyboru bezpieczne zagraniczne wczasy. Jak pokazuje sytuacja na rynku, lepiej w tym czasie udać się do wynajętego domku czy obiektu mającego osobne wejście, a także możliwość gotowania samemu.

Turyści w tym roku przede wszystkim chcą czuć się bezpieczni – wybierają miejsca odosobnione. Atrakcyjnym rozwiązaniem stała się agroturystyka.

Jeśli również jesteście zainteresowani tego typu wczasami, lepiej jest się pospieszyć. Niebawem nie będzie wolnych miejsc – z każdą chwilą zgłaszają się kolejni chętni. Może to ostatnia szansa na pobyt na polskiej wsi?

Podziel się tą informacją ze swoimi bliskimi!

Źródło: TVP Info