fot. freepik.com, tiktok/ .anna_g.1
in ,

Polka pokazała prawdę o wakacjach w Bułgarii? „Ja tu już na pewno więcej nie przyjadę”

Letni urlop to moment, kiedy wielu Polaków wyrusza za granicę, pragnąc skosztować uroków egzotycznych miejsc. Turcja, Grecja, Egipt, czy Bułgaria to tylko niektóre z miejsc, które cieszą się szczególną popularnością. Tymczasem, pewna Polka dzieli się swoimi doświadczeniami z pobytu w jednym z bułgarskich kurortów, rzucając niepochlebne światło na popularną destynację.

Co Polka ujrzała na bułgarskiej plaży?

Anna Sandra Gajos, Polka na co dzień zamieszkująca Norwegię, na swoje wakacje wybrała Złote Piaski – jeden z najchętniej odwiedzanych bułgarskich kurortów. Jak jednak donosi, wypoczynek nie był tak idylliczny, jak mogłoby się wydawać.

Kobieta nie kryła swojego rozczarowania tym, co zobaczyła na plaży podczas swojego pobytu w Bułgarii. Zdecydowała się na udostępnienie nagrania ze swojego spaceru wzdłuż promenady morskiej. Według jej słów, aby przyciągnąć większą liczbę turystów, kraj powinien skupić się na inwestowaniu w remonty i modernizację.

– Zobaczcie. Środek sezonu i prawie nikogo nie ma na tych wszystkich leżakach, tylko pierwsze rzędy są zajęte – skomentowała.

„Strasznie drogo, a do tego brzydko”

Oprócz braku tłumów, Tiktokerka zwróciła uwagę także na lokalne ceny. Jak twierdzi, są one wyższe niż w jej codziennym miejscu zamieszkania – Norwegii. Nie był to jednak koniec jej zastrzeżeń. Kobieta nie szczędziła krytyki dla estetyki bułgarskiego kurortu, porównując go do Polski czasów PRL-u.

„Ja rozumiem, że to jest kurort, ale sprawa jest taka, że wszystko jest tutaj brzydkie. Jak w PRL-u. Nikt tu nie będzie przyjeżdżał, jak tu będzie tak strasznie drogo, a do tego brzydko. Jeżeli już jest brzydko i nieciekawie, to przynajmniej powinno być tanio. Ja tu już na pewno więcej nie przyjadę” – podsumowała.

@.anna_g.1 Wczasy w Bułgarii to już nie to co kiedyś. Remonty i zmiany konieczne by przyciągnąć turystów !! #bułgaria2023 #prl #drogo #wczasy #pusto #sezon #złotepiaski #lipec ♬ dźwięk oryginalny – Renata Sandra

Reakcje Polaków na kontrowersyjne spostrzeżenia

Opinia Tiktokerki wywołała żywą dyskusję w sieci. Polacy podzielili się na dwie obozy – jedni się z nią zgadzają, inni zaś mają odmienne zdanie. Część komentujących potwierdziła swoje doświadczenia z wycieczki do Bułgarii. Niektórzy nawet stwierdzili, że preferują polskie morze niż bułgarskie kurorty.

„Byłam i szczerze wole polskie morze jak mam tak porównywać”

„Bylem rok temu i jednak jak wakacje to musza byc palemki 😁a Blugaria to taki kolobrzeg sprzed kilkunastu lat”

„Byłam raz w Bułgarii i o jeden raz za dużo.”

Z drugiej strony, znaleźli się także ci, którzy zupełnie inaczej oceniają swoje doświadczenia z Bułgarią. Podkreślają, że wybór miejsca i hotelu ma znaczny wpływ na odbiór całego pobytu. Powracający z wakacji Polacy chwalą Bułgarię i planują kolejne wyjazdy.

„Droga Pani jak sie jedzie do hotelu Prlowskiego , to nie ma co sie dziwic. Bylem tydzien temu w Slonecznym Brzegu, hotel Melia sunny beach. Bylo super”

„Ja mam inne odczucia , byłam w Bulgari 3 razy , słoneczny brzeg najlepszy❤️”

„Bzdura sloneczny brzeg mega tanio”

Źródło:o2.pl