in

Polacy będą mogli jechać na zagraniczne wakacje w 2020? Wiceminister Rozwoju podał kraje.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i trudno nie snuć żadnych planów. Polacy zastanawiają się, gdzie będą mogli wybrać się w tym roku. Bardzo możliwe, że urlop będzie można spędzić nie tylko w naszym kraju – w grę mogą wchodzić także Węgry, Słowacja czy Czechy.

Tegoroczne wakacje – tylko w kraju?

Część z nas już pogodziła się z tym, że tegoroczne wakacje spędzi w Polsce. Jednak Ministerstwo Rozwoju stara się zadbać o to, abyśmy mogli poczuć się chociaż trochę tak, jakby pandemii nie było.

Andrzej Gut-Mostowy poinformował, że wciąż rozważane są różne opcje i niewykluczone jest, że Polacy będą mogli odwiedzić kraje Grupy Wyszehradzkiej.

To, jak ostatecznie sprawa się rozwiąże, będzie zależało tylko i wyłącznie od rozwoju pandemii. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i nasze zdrowie, które powinniśmy stawiać przed rozrywką i odpoczynkiem.

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy poinformował, dlaczego rozważana jest możliwość wyjechania do sąsiednich krajów:

,,Zachorowalność w tych państwach, podobnie jak w Polsce, jest niska, więc ryzyko zachorowania nie jest tam dziś tak duże jak na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych” – tłumaczy w rozmowie z Rzeczpospolitą, jak podaje rmf24.pl.

Co z koloniami i wyjazdami grupowymi?

Wielu Polaków na pewno zastanawia się, czy będzie można zapewnić dziecku zorganizowane wakacje.

,,Po spotkaniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej mamy wspólne stanowisko, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną” – mówi Wiceminister rozwoju.

Wakacje 2020 mogą być naprawdę udane, choć kilka tygodni temu nic nie zapowiadało tego, że będzie lepiej.