in ,

W odizolowanym belgijskim ZOO, rodzina orangutanów zaprzyjaźniła się z wydrami [Galeria]

W tych niespokojnych dniach dla całej ludzkości, kiedy cały świat wciąż bezskutecznie walczy z śmiercionośnym koronawirusem, ludzie są świadkami pozytywnych wydarzeń.

Jeden z pracowników zoo w Belgii opublikował kilka zdjęć, sądząc, że rodzina orangutanów zaprzyjaźniła się z sąsiadami, dużą rodziną wydr i żyje spokojnie w tej samej zagrodzie.

W celu prawidłowego rozwoju zwierząt, kierownictwo zoo Pairi Daiza w przestronnej zagrodzie dla małp zainstalowało różne przeszkody szkoleniowe, aby zwierzęta miały możliwość aktywności fizycznej. Ponadto poprowadzili głęboki strumień przez całą wolierę.

Pracownicy zoo sugerowali dwa sposoby: wspólny strumień spowoduje przyjaźń między sąsiadami, albo zwierzęta nie będą potrafiły znaleźć wspólnego języka. Ale nikt nie spodziewał się, że wszystko potoczy się znacznie lepiej.

 
Między zwierzętami zapanowała prawdziwa przyjaźń. Bawią się dobrze i nie można na nich patrzeć bez uśmiechu.

Małpka Baby Barney uwielbia bawić się z wydrami w chowanego. A tata Ujyan podjął się szkolenia wydry. Zwabia ich podczas kąpieli w wodzie i oferuje współzawodnictwo w różnych konkurencjach. Nie ma agresji ani konfliktów między zwierzętami; cieszą się swoim towarzystwem i dobrze się bawią.

Foto:Pascale Jones/Pairi Daiza