in

Naukowcy alarmują: nowe badania pokazały, że nie wystarczy pranie! – W ilu stopniach ginie koronawirus?

Koronawirus cały czas jest poddawany badaniom przez ekspertów z całego świata. Wiele aspektów wciąż pozostaje niejasnych i trzeba się im przyglądać na każdym kroku.

Wokół koronawirusa krąży mnóstwo mitów, które budzą przerażenie. Są one na bieżąco obalane przez ekspertów. Ważne jest, aby w tym trudnym dla wszystkich okresie nie ufać wszystkim przypadkowym źródłom wiedzy.

Francuscy naukowcy na czele z profesorem Remim Charrelem dokonali przełomu w myśleniu o koronawirusie. Wyniki ostatnich badań zdumiały naukowców. To, co dotychczas było brane za pewnik, okazało się nieprawdą – koronawirus nie ginie w taki sposób, jak wszyscy przypuszczali. Wyniki badań zostały opublikowane na blogu BioRxiv.org.

Do tej pory wszyscy myśleli, że wystarczy temperatura ok. 50-60°, aby zabić koronawirusa, jednak nic bardziej mylnego – ta temperatura jest za mała!

Naukowcy umieścili próbki z wirusem w temperaturze 60° Celsjusza. Po godzinie dalej dawał oznaki życia i dalej się mnożył! Dopiero w temperaturze 100° Celsjusza wirusa można było unicestwić.

To bardzo ważna informacja, o której każdy powinien widzieć!

Co powinniśmy robić w tym wypadku, kiedy pranie okazuje się być nieskuteczne? PRASOWAĆ!

Kiedy pierzemy maseczki, ważne jest, aby po praniu również ją uprasować. To dopiero da nam pewność, że koronawirus został zabity.
 
Prasowanie daje nam sto procent pewności – każda temperatura powyżej 100 stopni jest śmiertelna dla koronawirusa!
 
Podziel się tą informacją ze swoimi bliskimi i znajomymi – bądźmy bezpieczni!

Źródło: pikio.pl, Wirtualna Polska