in

Siedział w tym samym miejscu od 3 lat. Gdy ta kobieta zapytała go dlaczego, wszystko się zmieniło!

Przez trzy lata, bezdomny siedział na tym samym rogu ulicy w miejscowości Webster, Texas. Upalne słońce czy deszcz – niezależnie od pogody, można go było tam znaleźć,

Miejscowi cały czas gadali, że trzeba zrobić coś z tym facetem, ale nikt nigdy nie poświecił mu czasu, aby dowiedzieć się, dlaczego ten człowiek przesiaduje w tym samym miejscu dzień po dniu. Dopóki pewnego dnia kobieta o imieniu Ginger Sprouse, zatrzymała się i postanowiła poznać jego historię.

Ginger zapytała Victora dlaczego przesiaduje on cały czas w tym samym miejscu. Ściskająca za serce odpowiedź mężczyzny zmieniła zarówno jego życie, jak i jej…

Okazało się, że bezdomny ma na imię, Victor Hubbard i ma 32 lat.
Założenia ludzi w okolicy potwierdziły się, facet był bezdomny. Ale niewielu wiedziało, że tak naprawdę cierpi na chorobę psychiczną.

Jego matka porzuciła go na ulicy trzy lata temu.
Ten róg ulicy był ostatnim miejscem, w którym Victor po raz ostatni ujrzał swoją mamę. Czekał tam trzy lata, w nadziei, że wróci do niego.

Gdy Ginger usłyszała jego historię, połączyła ją z nim natychmiastowa więź.
Sezon jesienny właśnie się kończył, dlatego kobieta zmartwiła się tym, co mogłoby się stać Victorowi podczas zimy. Zaczęła odwiedzać Victora w przerwach na lunch. Po pewnym czasie zadecydowała razem z mężem, że Victor może przychodzić do ich domu, gdy tylko będzie mu zimno czy też będzie głodny.


Ale dobroć Ginger nie zakończyła się tylko na tym.
W przeciągu kilku miesięcy, pomogła Victorowi otrzymać opiekę psychiatryczną, uwolniła go od ulicy i dała mu pracę w swojej restauracji. O Victorze powstała nawet strona na Facebooku o nazwie „This is Victor” na której udokumentowane jest jego życie – zyskała już tysiące fanów. Wiele osób dotknęła jego historia i zaczęła wspierać go na różne sposoby.

Wkrótce całe miasto poznało jego historię. Ludzie podarowali mu odzież i niezbędne rzeczy.
Zbierali również pieniądze na pokrycie jego wizyt u lekarza i okulisty. Otworzyli także stronę w popularnym serwisie GoFundMe, aby ludzie z całego świata mogli go jakoś wspomóc.

Ale co najważniejsze? Dzięki historii Victora, ludzie w Stanach Zjednoczonych stali się bardziej świadomi tego, że bezdomni mogą okazać się także porządnymi ludźmi, którzy walczą o przetrwanie na tym świecie.
Gdy internet rozsiał historię po całym świecie, Ginger uzyskała kontakt z wujkiem Victora. Mieszka on po drugiej stronie Teksasu i gdy tylko przeczytał wiadomość, ruszył prosto do Webster. Victor zyskał kontakt również ze swoją mamą i uznał, że musi się z nią spotkać, by wszystko sobie wyjaśnić.

Czasem, wystarczy tylko jedna przyjazna i zaangażowana osoba, by rozpocząć niesamowity łańcuch pozytywnych wydarzeń. Oby ta historia trafiła do jak największej liczby osób, abyśmy mogli pokazać, jak wiele dobroci i życzliwości istnieje na świecie, kiedy pomagamy siebie nawzajem!

Źródło i fotografie: facebook