in

Urodziła się bez rąk i lekarze nie dawali jej szans. Zdziwisz się, jak sobie teraz radzi w życiu.

Vera Feshchuk-Omelchuk urodziła się we wsi w regionie Tarnopol trzydzieści pięć lat temu. Lekarze nie dawali jej szans, według nich dziecko miało przeżyć co najmniej pięć lat.

Vera urodziła się bez obu rąk. Ale to nie wszystko. Jedna z jej nóg jest krótsza od drugiej o dwadzieścia centymetrów. Nauka chodzenia dla niej była prawdziwą próbą. Do trzech lat Vera nie była w stanie rozmawiać. Ale jej rodzice oraz starsi bracia i siostry otoczyli ją miłością i troską.

Vera miała nauczenie indywidualne w domu. Pisała stopami. Nauczyciele zauważyli, że dziewczyna uczy się bardzo dobrze. Teraz Vera wie, jak zrobić swoimi stopami prawie wszystko, co zdrowi ludzie robią rękami. Zamiata, gotuje, pracuje w ogrodzie. Ale najbardziej niesamowite jest to, że nauczyła się nawet robić makijaż za pomocą nóg. Co więcej, nikt nie nauczył jej tej sztuki. Nauczyła się tego wszystkiego sama.

Wkrótce wszystkie lokalne dziewczyny zaczęły przychodzić do niej na makijaż. Vera nie miała końca dla klientów. Zainteresowały się nią media. Zaczęli pisać o niej w gazetach, kręcić historie. Dzięki temu Faith stała się sławna. Kobieta opłaciła sobie kursy makijażu w Kijowie. Po ukończeniu studiów dziewczyna została absolwentką.

W 2011 roku Vera wyszła za mąż. Peter, jej młody mężczyzna, zabiegał o nią od pięciu lat i starał się o zgodę na małżeństwo. Rok po ślubie urodziła się im dziewczynka o imieniu Evelina. Kilka lat później Vera urodziła chłopca Arseny. Co zaskakujące, sama dziewczyna karmiła dzieci i zmieniała pieluchy. Nawet sama zmieniła ubrania dzieciom.

 
Niestety po urodzeniu drugiego dziecka para rozwiodła się. Peter bardzo nadużywał alkoholu. Kiedyś Vera nie mogła tego znieść i wniosła pozew o rozwód. Ale bez środków do życia nie pozostała. Na szczęście stanowisko wizażysty jest zawsze pożądane.

 
Vera jest ciągle czymś zajęta. Mówi, że nie jest przyzwyczajona do siedzenia bezczynnie. Oprócz makijażu ulubionym hobby dziewczyny jest haftowanie.

 
Siły woli tej osoby można jedynie zazdrościć. Pomimo swojej niepełnosprawności Vera żyje pełnią życia. Ma wielu przyjaciół, ulubioną pracę i dwoje dzieci. Ona jest zawsze w dobrym humorze. Zapytana, jaki jest jej sekret, dziewczyna odpowiada, że wcale go nie ma.

Źródło: youtube