in

Uzbrojony mężczyzna celował w wiernych. Wtedy duchowny zrobił coś niebywałego

Pastor Kościoła Zielonoświątkowego Misji Światła w Nashville okazał się prawdziwym bohaterem. Wierni przecierali oczy ze zdumienia, widząc, co się dzieje w świątyni i jak zaradził temu odważny duchowny.

Nie ma wątpliwości co do tego, że w każdym miejscu może dojść do prawdziwej tragedii – także w kościele. Tak właśnie było w tym przypadku. Uzbrojony mężczyzna pojawił się przy ołtarzu. Duchowny zdołał go powalić. Nagranie mrozi krew w żyłach.

Wiernym groziło ogromne niebezpieczeństwo

7 listopada w czasie mszy w Kościele Zielonoświątkowym Misji Światła w Nashville w Stanach Zjednoczonych doszło do czegoś, co na długo pozostanie w naszej pamięci. Wierni zamarli, widząc uzbrojonego mężczyznę w świątyni. Napastnik wbiegł na ołtarz i kierował broń w ich stronę.

Bandyta w każdym momencie mógł strzelić i wierni doskonale zdawali sobie z tego sprawę. Wydawałoby się, że z tej sytuacji nie ma wyjścia. Nagle na ratunek rzucił się gospodarz świątyni.

Duchowny rzucił się na mężczyznę od tyłu, powalając go tym samym na ziemię. Wierni szybko podbiegli do pastora, aby mu pomóc. Wszystko zostało nagrane dzięki kamerom monitoringu.

Uzbrojonym mężczyzną okazał się być 26-letni Dezire Baganda. Został zatrzymany przez policję i stanie przed sądem.

Obejrzyj porażające nagranie poniżej!