in

Odbierasz telefon tymi słowami? Możesz łatwo paść ofiarą oszustów.

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak zaczynasz rozmowę telefoniczną? Jak się okazuje, kwestia ta jest bardzo ważna, ponieważ niektóre słowa mogą bardzo pomóc oszustom.

Czego lepiej nie mówić? Domyślasz się, jakie słowo jest szczególnie niebezpieczne i może sprawić, że padniemy ofiarą telefonicznego oszusta? Koniecznie zapoznaj się z tym informacjami, aby nie popełnić tego błędu!

Uwaga na oszustów

Nie ma wątpliwości co do tego, że spora część z nas rozpoczyna rozmowę od słów: „tak, słucham”. Nie wiemy jeszcze, z kim mamy do czynienia, dlatego jest to ogromny błąd.

Na problem zwrócił uwagę Czytelnik serwisu dobreprogramy.pl. Ostrzegł innych przed zagrożeniem. Po tym, jak powiedział „tak, słucham”, usłyszał „dziękuję, w takim razie z mojej strony to już wszystko. Jutro wyślemy fakturę.”

Oszust już na wstępie słyszy od nas „tak”, a właśnie na tym słowie najbardziej mu zależy. Zamiast mówienia „tak, słucham”, lepiej wyrobić w sobie nawyk mówienia „słucham” albo „halo”.

Gdy oszust usłyszy „tak”, jest w stanie bez problemu utworzyć nowe nagranie rozmowy, w którym godzimy się na wszystkie przedstawiane przez niego warunki.

Rzekome zgody mogą okazać się dla nas bardzo niebezpieczne. Mimo iż mamy możliwość zrezygnowania z umowy w ciągu 14 dni, lepiej dmuchać na zimne.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

źródło: dobreprogramy.pl