in ,

Większość osób nie wie, jak korzystać z przedłużacza – Ta niewiedza może doprowadzić do tragedii

Wielu z nas wprost nie wyobraża sobie życia bez posiadania przedłużacza. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niezbędna jest wiedza na temat sposobu ich użycia.

Jest to warte przypomnienia w szczególności przed Bożym Narodzeniem i Sylwestrem. Wtedy właśnie dochodzi do wielu nieszczęść, w których główną rolę odgrywają przedłużacze. Jaka jest tego przyczyna? Niewłaściwe korzystanie z nich!

Strażacy alarmują, że przedłużacz jest zdolny do wytrzymania ilości energii, która jest ściśle określona i nie wolno jej przekraczać.

Przykładowo w „Vasabladet” podane zostało, że klasyczny przedłużacz może znieść energię 57 laptopów, 4 ekspresów do kawy, jednak tylko 2 suszarki do włosów.

Musimy wiedzieć, co podłączać i jakie ilości danego przedmiotu są dozwolone.

Kiedy przekroczymy dozwoloną ilość energii, dochodzi do przegrzania przedłużacza, a to w ostateczności może prowadzić do spowodowania pożaru.
 

Strażacy w okresie świątecznym mają niezwykle dużo pracy właśnie przez nieświadomość związaną z przedłużaczami. Wykalkulowano, że w samych Stanach Zjednoczonych było już 56 tys. pożarów w okresie zimowym w latach 2009-2013 (dane przedstawiła NFPA.org). Nie doszłoby do nich, gdyby ludzie zdawali sobie sprawę z tego jednego, niezwykle ważnego faktu.
 

 
Nie zapominaj o tym – to zaledwie chwila nieuwagi, a dojdzie do pożaru. Zawsze sprawdzaj, czy możesz podłączyć daną rzecz do przedłużacza i jeśli tak, to w jakiej ilości. W ten sposób unikniemy wielu tragedii.
 
Nie czekajcie – podzielcie się tą niezbędną informacją!