in

Rząd podjął ważną decyzję. Tego Polacy się nie spodziewali.

Jak udało się ustalić dziennikarzom RMF FM, rząd nie zamierza już podnosić kar dla tych, którzy nie noszą maseczek ochronnych czy też nie stosują się do obowiązujących w czasie pandemii przepisów. Pomimo propozycji polityków PiS-u odnośnie czterokrotnej podwyżki mandatów, Sejm odrzucił ten pomysł.

Na obecną chwilę za brak maseczki czy też nieprzestrzeganie dystansu możemy spodziewać się kary od 20 do 500 złotych mandatu. Wszystko wskazuje na to, że w tej kwestii już nic się nie zmieni. Podwyżek nie będzie. Dlaczego? Powodem są zbyt duże koszty polityczne.

Nie będzie nowej ustawy covidowej

W miniony wtorek Sejm odrzucił projekt ustawy covidowej, który był broniony przez Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS.

Wicemarszałek Ryszard Terlecki powiedział wprost, że nie będziemy mieli już do czynienia z nowymi narzędziami do końca pandemii.

Oprócz podwyżek mandatów odrzucono także pomysł testowania pracowników pod kątem obecności COVID-19 i obowiązek pokazywania negatywnego testu pracodawcy. Pracownicy, którzy najprawdopodobniej zarazili się w miejscu pracy, mogliby występować o odszkodowanie. Do tego jednak nie dojdzie.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 45 tys. 749 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Najwięcej z województw: mazowieckiego (6536), śląskiego (6098), wielkopolskiego (5460). Zmarło 272 chorych na COVID-19.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: RMF FM