in

Gilgotał płaszczkę, a ta zaczęła się uśmiechać. Nagranie zbulwersowało internautów.

W ostatnim czasie na TikToku pojawiło się nagranie, które rozbawiło dużą część internautów. Łącznie obejrzało je aż 100 milionów osób. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że ryba, która była główną bohaterką nagrania, bardzo przy tym cierpiała.

Wypowiedź eksperta nie pozostawia żadnych wątpliwości. Coś takiego nie powinno nigdy mieć miejsca.

Gilgotał rybę – jej reakcja podbiła sieć

Jeden z popularnych TikTokerów o nicku @mafishguy opublikował nagranie, które bez wątpienia stało się prawdziwym hitem. Możemy na nim zobaczyć złowioną płaszczkę. Mężczyzna zaczyna ją gilgotać, a reakcja ryby sprawia, że nie można przejść koło tego obojętnie.

@mafishguy

Nothing to see here….just ##tickling a ##fish and making him ##laugh

♬ original sound – Fishing Guy

„Uśmiechająca się” ryba tak naprawdę bardzo cierpi i dusi się. Nie ma w tym nic śmiesznego. Ben Williamson, dyrektor programowy organizacji non-profit World Animal Protection z USA zabrał głos w tej sprawie.

„Ta płaszczka wyraźnie dusi się na śmierć. Literatura naukowa jest dość jasna w tej sytuacji. Podobnie jak wszystkie ryby, płaszczki mają zdolność odczuwania bólu. Anatomicznie, fizjologicznie i biologicznie system bólu u ryb jest praktycznie taki sam, jak u ptaków i ssaków” – mówi Williamson w rozmowie z redakcją Insidera.

Mężczyzna, który nagrał całą sytuację, nie odniósł się jeszcze do nieprzychylnych komentarzy. Fala hejtu mogła go bardzo zaskoczyć. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że zabijanie „dla rozrywki” nigdy nie powinno nikogo bawić. Filmik wciąż krąży po sieci. Mamy nadzieję, że nikt nie weźmie przykładu z tego TikTokera.

„Podobnie jak wszystkie dzikie zwierzęta, płaszczki powinny być pozostawione same sobie, aby żyć w spokoju, bez ingerencji człowieka i szkodliwych hobby, takich jak wędkarstwo sportowe” – tłumaczy dalej Williamson (Insider).

Źródło: o2.pl