in

Samotny 61-latek czekał na darmo na gości urodzinowych. Nagle wstał i poprosił gości restauracji o uwagę.

61-latek wybrał się do restauracji, aby uczcić urodziny z rodziną. Przynajmniej był przekonany, że tak właśnie będzie…

Przyjechał wcześnie i sam wszystko przygotował. Upewnił się, że jest wystarczająco dużo foteli i talerzy, położył ciasto na stole, ozdoby a nawet partyjne czapki.

Usiadł i czekał, czekał i jeszcze raz czekał… Ale niestety nikt się nie pojawił. Goście restauracji zaczęli zastanawiać się, co jest grane. Czas mijał, a 61-letni mężczyzna, Eduviges Villatoro, nadal siedział samotnie na krześle.

Eduviges w końcu wstał. Odchrząknął, poprosił o uwagę gości restauracji i ogłosił:
„Mam dzisiaj 61 urodziny i przygotowywałem z tej okazji przyjęcie… kupiłem ciasto, ponieważ miałem tutaj spotkać się z rodziną, aby świętować moje urodziny. Miałem nadzieję, że moje dzieci, wnuki i moja żona będą obecni, ale niestety nikt się nie zjawił.” Ze łzami w oczach powiedział: „Dlatego pytam teraz, czy ktoś chce dołączyć do mnie, aby świętować moje urodziny i zaśpiewać mi „sto lat”. Byłbym bardzo wdzięczny.”

Nieznajomi w restauracji nie wahali się ani sekundy. Jeden po drugim wstali i podeszli do Eduvigesa, przytulili go i złączyli kilka stołów, aby dać 61-latkowi przyjęcie, na które zasługuje. Żaden z gości nigdy nie spotkał się z Eduvigesem, ale mimo to każdy z nich okazał mu ciepło i człowieczeństwo.

Reakcja gości szybko zyskała rozgłos w internecie. Ale w rzeczywistości urodziny Eduvigesa Villatorosa były tylko eksperymentem społecznym, mającym na celu sprawdzenie, w jaki sposób ludzie reagują w obliczu takiej sytuacji. Wyniki eksperymentu przyniosły rezultaty, których nikt się nie spodziewał, udowadniając bez cienia wątpliwości, że ludzka dobroć i człowieczeństwo wciąż istnieją i mają się dobrze.

Czytając tę historię można łatwo zrozumieć, dlaczego wiele osób boi się zestarzeć. Czasem zapominamy o naszych bliskich starszych osobach przez ogrom obowiązków i pracę. Wiele starszych osób umiera w samotności. Mamy nadzieję, że ta historia pomoże nam sobie przypomnieć o naszych starszych kolegach i rodzinie – oni zasługują na najwyższy szacunek i miłość. Może to był tylko eksperyment, ale myślę, że duże podziękowania należą się wszystkim obcym, którzy chcieli, aby urodziny tego 61-latka były dobrze zapamiętane – prosimy podziel się tym artykułem, jeśli się zgadzasz!

Źródło i Fotografie: facebook