in

Śmieciarze znajdują kotka na śmietniku. Całą głowę pokrytą miał pianą w spreju.

Na początku maja 2019 roku, pracownik utylizacji śmieci wykonywał swoją pracę, gdy natknął się na szokujący widok. Śmieciarz znalazł małego, ośmiotygodniowego kotka uwięzionego w jednym z pojemników na śmieci. Jego ciało otoczone było grubą warstwą utwardzonej pianki.

Śmieciarz znalazł kociaka, gdy próbował użyć ramienia hydraulicznego na śmietniku. Zawartość kosza nie chciała wylecieć, więc mężczyzna zajrzał do środka.
Wtedy usłyszał jęk małego kotka. O dziwo, zwierzę wciąż żyło.

„Kierowca śmieciarki zabrał śmieci z powrotem do zakładu utylizacji śmieci Hillsboro.” – napisało na Facebooku biuro szeryfa w Washington County.

Śmieciarz i jego współpracownicy robili wszystko, aby jak najszybciej pozbyć się pianki, żeby kotek się nie udusił.

Cały zespół zebrał się i uratował kota. Użyli żyletek do odcięcia pianki z pyska kotka i zanieśli go do weterynarza – Powiedział Brian van Kleef, zastępca szeryfa hrabstwa Washington.

Po tym jak mężczyzna usunął piankę, zaprowadzili kociaka do miejscowego weterynarza. Lekarz był równie mocno zszokowany tym, co stało się z biednym kotkiem.
Wyglądał jak z Halloweenowego horroru – powiedziała dr Diane Healy KPTV. Oczywiście nie był w śmietniku zbyt długo, bo by się udusił… jego głowa była zakryta, nogi sztywne, nie mógł się poruszyć.

Współpracownicy wciąż próbują dowiedzieć się, kto skrzywdził kotka
Śmietnik, przy którym znaleziono kotka obejmuje dwa domy i kilka wynajmowanych budynków. Ponieważ w pobliżu kręci się mnóstwo osób, ciężko dowiedzieć się, kto skrzywdził kotka. Sądzą, że kotek należał do jednej z dzikich kotek, które mieszkają na terenie posiadłości.

Kotek wyzdrowiał i przebywa obecnie w Bonnie Hays Animal Shelter w Hillsboro w stanie Oregon. Mamy nadzieję, że kotek wkrótce znajdzie swój dom – po wszystkim co przeszedł, zasługuje na idealny dom z ludźmi, którzy pokochają go najbardziej na świecie.

Ten biedny kotek tak wiele przeszedł w swoim krótkim życiu. Mamy nadzieję, że złapią tego, kto popełnił ten okropny czyn i zostanie ukarany, aby już nigdy nie skrzywdził więcej niewinnych zwierząt.