in

Gdy na zewnątrz jest upał, nigdy nie zapominaj o tym, zanim wyjdziesz z psem!

W ostatnim czasie upały pojawiają się niemal codziennie. Okres ten potrafi być męczący, jednak powinniśmy pamiętać o tym, że jest on męczący nie tylko dla nas, ale także naszych pupili. Warto wtedy szczególnie zadbać o ich bezpieczeństwo, aby nie stała się im krzywda.

Powszechnie wiadomo, że asfalt może się nagrzać szybko i na długo. Jednak fakt, że psy mogą poparzyć sobie łapy, chodząc po takiej nawierzchni, wielu właścicielom pozostaje nieznany. Dlatego apelujemy, aby zwracać na to uwagę – w innym wypadku pies może boleśnie poparzyć sobie łapy.

Dowodem na to może być zamieszczone na Facebooku zdjęcie, które pokazuje, co się może stać, kiedy wyprowadzamy czworonoga w miejsce, gdzie ma do czynienia z nagrzanym asfaltem.

Wystarczy przypomnieć sobie chwilę, w której sami przeszliśmy się boso po gorącym podłożu. Nie było to zapewne przyjemne uczucie.


Dlatego w czasie upałów zalecamy spacery w parku, a najlepiej w miejscu, gdzie jest cień. Pamiętajmy, że zwierzęta również reagują na wysokie temperatury!