in

Można dostać nawet 1520 złotych. Lepiej się pospieszyć, termin niebawem mija!

Polacy muszą pamiętać, że już niedługo minie termin rozliczenia podatku. Jak się okazuje, jeśli rozliczymy się w terminie, możemy liczyć na dodatkowe pieniądze. Lepiej się pospieszyć!

Jaka kwota wchodzi w grę? Znamy szczegóły.

Pieniądze za PIT?

Wraz z początkiem marca pracownicy dostali formularze PIT-11. Teraz trzeba rozliczyć się z urzędem przez PIT-37.

Nie ma wątpliwości co do tego, że spora część z nas będzie odkładać to na ostatnią chwilę, ale warto zrobić to wcześniej. Po pierwsze dlatego, żeby nie mieć do czynienia z utrudnieniami takimi jak kolejki czy zawieszenie systemu, a po drugie dlatego, że można liczyć na ulgi.

PIT-37 trzeba rozliczyć w terminie do 30 kwietnia 2021 roku.

Rozliczenie PIT wiąże się z różnego rodzaju ulgami, które mogą okazać się sporym wsparciem finansowym.

Ulga na internet

Ulga na internet umożliwia nam odzyskanie pieniędzy z podatków. Co ciekawe, każdy podatnik może z niej skorzystać.

Aby ją dostać, musimy w danym roku podatkowym ponieść wydatki z tytułu użytkowania sieci internet. Nie chodzi tylko o internet stacjonarny, ale także o komórkowy i ten w miejscach publicznych.

Ulgę na internet dostanie każdy, kto w roku podatkowym poniósł wydatki związane z użytkowaniem sieci internet, złożył dokumenty, w których znajduje się potwierdzenie poniesienia tych kosztów, nigdy do tej pory nie korzystał z ulgi albo po raz pierwszy wziął ją pod uwagę w zeznaniu za zeszły rok.

Ulga dla singla ma wynosić nawet 760 zł, a dla małżeństw – 1520. Jest ona możliwa do uwzględnienia w formularzach: PIT-28, PIT-36 lub PIT-37.

Źródło: Finansowyopiekun.se.pl