in

Wstrząsające nagranie obiegło sieć. To Rosjanie zrobili z ukrywającymi się cywilami.

Trwa 67. dzień ataku Rosji na Ukrainę. Nasi sąsiedzi dzielnie walczą w obronie swojej ojczyzny, jednak działania Rosjan są niezwykle brutalne.

Zwykli mieszkańcy, którzy robią wszystko, by przetrwać, doświadczają prawdziwego piekła na ziemi. W sieci możemy znaleźć na to mnóstwo dowodów. Jeden z ostatnich przykuł naszą uwagę w sposób szczególny. Jest to nagranie, na którym widać, co rosyjscy żołnierze robią z ukrywającymi się cywilami.

Tak działa Rosja

Pułk Azow, który broni Mariupola, podzielił się w minioną sobotę szokującym nagraniem. Widać na nim, jak rosyjski czołg strzela w 4-piętrowy budynek mieszkalny. Jak wynika z doniesień Azowa, ukrywało się w nim 16 osób.

„Na tym nagraniu widać naoczną demonstrację tego, dlaczego cywilni mieszkańcy Mariupola, w tym ci, którzy ukrywają się na terenie zakładów Azowstal, boją się wychodzić z piwnic i nie wierzą okupantom w sprawie możliwości bezpiecznej ewakuacji z miasta” – pisze pułk na Telegramie. 

W bloku miało ukrywać się 16 cywilów. To, co stało się później, wywołuje ciarki na plecach.

„Następnego dnia po ostrzale z budynku Rosjanie wyprowadzili ocalałych ludzi, którym następnie kazali klęczeć. Mieszkańców, w tym osoby ranne i starsze, popychano i popędzano. Nie jest znany ich dalszy los” – zaznacza Azow.

Obejrzyj nagranie poniżej.

źródło: radiozet.pl