in

Musiał posprzątać dom po zmarłych dziadkach. To co znalazł w ich szafie, jest nie do pomyślenia!

Po tym jak jego dziadkowie odeszli, użytkownik zwany „EvilEnglish” postanowił wziąć odpowiedzialność na siebie i posprzątać dom, w którym mieszkali.

Opowiadał czytelnikom serwisu internetowego Reddit o tym, jakie miał świetne relacje ze swoimi dziadkami. Wydawało się więc słuszne, że to właśnie on będzie tym, który się tego podejmie.

Było to szczególnie ważne, kiedy odkrył, że dziadkowie zostawili swój dom w stanie Tennessee właśnie swojemu ukochanemu wnukowi.

Po tym jak wszedł do niego w celu dokładnego posprzątania, pierwszą rzeczą, jaka rzuciła mu się w oczy był bardzo brudny dywan w środku szafy, która znajdowała się w sypialni dziadków.
ukryty-skarb14

Postanowił od razu pozbyć się tego starego, śmierdzącego dywanu, ale kiedy go podniósł, odkrył coś niesamowitego. Pod dywanem bowiem, ukryta była okrągła metalowa tarcza, znajdująca się na betonowej podłodze. Kiedy się bliżej przyjrzał zdał sobie sprawę, że odkrył coś naprawdę niewiarygodnego – ukryty sejf. Metalowa tarcza służyła w rzeczywistości do wykręcania numeru, co z kolei prowadziło w podłodze do bezpiecznego podziemia.
ukryty-skarb1x

Przez wiele dni próbował złamać blokadę, jednak bezskutecznie. W końcu postanowił wezwać ślusarza, który pomógł go otworzyć. Użytkownik Reddit’a wiedział, że jego dziadkowie byli zapalonymi kolekcjonerami, wiec wyobrażał sobie, że schronienie będzie wypełnione wieloma ciekawymi rzeczami. Nie miał jednak pojęcia co tam odkryje.
ukryty-skarb3x

Po tym, jak blokada została profesjonalnie usunięta, EvilEnglish znalazł stertę cegieł pod podłogą. Nie pozwolił jednak by go to zniechęciło. Wyjmował cierpliwie jedną po drugiej, aż znalazł kapsułę czasu datowaną na 1930 rok.
ukryty-skarb4x

Wewnątrz kapsuły była książka z nadrukiem 1937 rok z monetami w środku. Chociaż na zewnątrz książka była otarta, brudna i wcześniej zalana wodą, to w środku był zbiór nieskazitelnych monet.
ukryty-skarb11

Okazało się, że było tam jeszcze więcej książek z rzadkimi monetami, a także worki ze srebrnymi i złotymi monetami. Jeden z użytkowników Reddit’a powiedział, że znalezione monety mogą mieć wartość bardziej kolekcjonerską niż rzeczywistej wartości nominalnej.
ukryty-skarb5x

EvilEnglish znalazł mnóstwo monet.
ukryty-skarb8x

W dodatku znalazł zabytkowe pistolety służące do pojedynków, stare banknoty, stare zegarki na rękę i starą zardzewiałą skrzynkę na narzędzia. W środku, zamiast narzędzi jednak była sterta bezcennej biżuterii, która znacznie zwiększyła wartość znalezionych rzeczy.
ukryty-skarb13x

Te wszystkie rzeczy jednak nie były najlepszą częścią tego na co natknął się wnuk. Znalazł również solidne, srebrne sztabki, co dodatkowo podwoiło wartość znaleziska.
ukryty-skarb9x

To na prawdę niesamowite odkrycie! Ten człowiek nie miał przecież pojęcia o tym co go czeka, chciał jedynie posprzątać dom swoich ukochanych dziadków. Ale to co znalazł było odkryciem, które zdarza się raz w życiu. A co wy sądzicie o tym niesamowitym podziemnym odkryciu? Czy Wam też zdarzyło się kiedykolwiek dokonać takiego odkrycia? Podzielcie się tym z nami w komentarzach!

Źródło:littlethings / Fotografie:reddit/evilenglish