źródło: TikTok/@viznelly
in

Lampki choinkowe mają ukrytą funkcję. Dzięki niej zapewnisz sobie efekt wow!

Wybór odpowiednich lampek choinkowych to nie lada wyzwanie. Trzeba zwrócić uwagę na ich kolor, aby pasowały do pozostałych elementów dekoracyjnych, oraz na kabel, który może być widoczny lub ukryty w zależności od tego, gdzie chcemy je umiejscowić.

Dostępność różnego rodzaju lampek na rynku sprawia, że możemy znaleźć najbardziej dopasowane do naszych potrzeb tak, aby stworzyć spójną i elegancką całość.

Jak się okazuje, niezależnie od tego, po jaki zestaw lampek choinkowych sięgniemy, każdy z nich ma pewną ukrytą funkcję. Postanowił ją wyjaśnić użytkownik TikToka.

Ukryta funkcja lampek choinkowych

Czerwona żarówka, która znajduje się w zestawie lampek choinkowych, służy jako zapasowa. Może być używana w przypadku awarii jednej z lampek. Aby sprawdzić, do czego służy, należy wykręcić jedną z lampek z łańcucha i w jej miejsce wkręcić czerwoną żarówkę. Po chwili lampki zaczną powoli migać. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy nasze lampki nie posiadają urządzenia regulującego intensywność świecenia.

@viznelly **I** didn’t know. ☃️ #christmas #diy #home #homedecor #christmastiktok #christmasdecor #houseoftiktok #cleantok #housework #hometiktok #holiday #tips #hacks #hacksandtips #christmastree #navidad #feliznavidad ♬ It’s Beginning To Look A Lot Like Christmas – Bing Crosby

Dzięki temu sprytnemu patentowi, możemy cieszyć się działającymi lampkami przez całe święta.

Jak wybrać odpowiednie lampki choinkowe?

Dobór odpowiednich lampek choinkowych może być trudnym zadaniem, szczególnie jeśli chcemy, aby wszystko wyglądało elegancko i było spójne kolorystycznie. Warto zwrócić uwagę na kolor kabla, ponieważ może on być widoczny lub ukryty. Jeśli lampki będą umieszczone na choince, lepszym wyborem będzie kabel w kolorze zielonym, który nie rzuca się w oczy. Natomiast jeśli lampki służą do dekoracji okien, lepiej sprawdzi się kabel biały lub przezroczysty. Ważne, aby dobrać je tak, aby stanowiły spójną całość z pozostałymi elementami dekoracyjnymi.

Również odpowiednie rozmieszczenie lampek choinkowych jest bardzo ważne, jeśli chcemy, aby nasza dekoracja wyglądała estetycznie i atrakcyjnie. Jeśli lampki zostaną umieszczone zbyt daleko od siebie, choinka może wyglądać nieco ubogo, niezależnie od ilości innych ozdób, które na niej umieścimy. Dlatego warto zadbać o odpowiednią gęstość ich rozmieszczenia, aby całość prezentowała się efektownie i elegancko.