in

Na tej starej fotografii jest ukryta trzecia osoba. Jesteś w stanie ją dostrzec?

Przyjrzyj się uważnie zdjęciu powyżej… Ile osób widzisz? Na pierwszy rzut oka, wydaje się to dość oczywiste: są tam dwie osoby, ewentualnie para, która stoi na brzegu i spogląda w kierunku wody.

Nic innego nie rzuca się tu w oczy, ale jeśli spojrzysz nieco bliżej, zobaczysz tam trzecią postać ukrywającą się w zasięgu wzroku.

Jesteś w stanie ją dostrzec? Spójrz jeszcze raz na rozjaśnionym zdjęciu:
zludzenie-optyczne1

Czy teraz już widzisz? Jeśli nie, damy Ci kilka wskazówek. Spójrz na zdjęcie jeszcze raz i zwróć szczególną uwagę na gałęzie drzew. To złudzenie optyczne. Zobacz teraz?
hidden-baby-outline
Tam jest dziecko!

Gdy już to zauważysz, za każdym razem będziesz go już widział. To szalone, prawda? Ktoś musiał nad tym obrazem długo pracować, aby stworzyć tak podstępne złudzenie optyczne. Przygotowaliśmy jeszcze kilka innych trudnych fotografii i złudzeń do rozszyfrowania. Sprawdź niektóre z naszych faworytów.
Ukryte twarze
Ta zabawna sztuka, składa się z jednego wielkiego obrazu, stworzonego z małych obrazków, ukrywając je tak, aby nie można było ich dostrzec na pierwszy rzut oka. Znajduje się tutaj kilka ukrytych twarzy. Ile jesteś w stanie ich dostrzec?
zludzenie-optyczne3

Jest ich 9… Udało Ci się?
zludzenie-optyczne4
Tajemnicze jezioro
Tego typu artyści często czerpią inspirację z natury, tworząc subtelne, ukryte obrazy. Na pierwszy rzut oka to wygląda jak wspaniały obraz skał nad jeziorem. Ale można na nim zauważyć coś więcej.
zludzenie-optyczne5
Ale spróbuj zwrócić uwagę na odbicie w wodzie…
zludzenie-optyczne6
Starsza para
Co nadało tej dwójce zakochanych starszych ludzi, tak romantycznego klimatu? Cóż, najwyraźniej piękna muzyka płynąca z gitary…
zludzenie-optyczne2

Źródło:tiphero / Fotografie: giff