fot. ©Webniusy
in

Prosty sposób na udrażnianie rur. Wystarczą 3 składniki, które masz w kuchni

Każdy z nas doświadczył problemu, jakim są zatkane rury czy to w zlewie, wannie lub umywalce. Najczęściej dochodzi do tego w kuchni, a główną przyczyną jest pokarm, który powoli gromadzi się, zmniejszając coraz bardziej przepływ wody.

Sposób na udrażnianie rur

Gdy używanie zlewu staje się bardzo irytujące, wtedy prawdopodobnie udajemy się do najbliższego sklepu i wydajemy pieniądze na drogi środek udrażniający rury. Ale istnieje także stara dobra sztuczka o której nie każdy wie – jest łatwiejsza, tańsza i pozbawiona szkodliwych związków chemicznych.

Mowa tutaj oczywiście o klasycznej mieszance sody oczyszczonej, soli i octu. Może nie brzmi to zbyt skutecznie, ale ta prosta sztuczka naprawdę potrafi zdziałać cuda. Nie zapomnij, udostępnić tej sztuczki, dzięki czemu znajomi będą mogli oczyścić swoje umywalki bez użycia szkodliwych substancji chemicznych!

Czego potrzebujesz:

– 200g sody oczyszczonej
– 200g szklanki soli
– 150ml ciepłego octu
– Gorąca woda

Jak to zrobić:

1. Starannie wymieszaj sodę oczyszczoną i sól.
2. Wlej mieszankę do zatkanego odpływu. Aby upewnić się, że wszystko spływa w dół, możesz użyć lejka.
3. Następnie wlej ciepły ocet.
4. Na koniec zalej gorącą wodą.

Nastąpi reakcja chemiczna, która rozpuści wszelkie blokady na swojej drodze i pozwoli na bezproblemowy przepływ wody do odpływu. Obejrzyj film poniżej, aby uzyskać instrukcje wizualne: