in

Lekarze alarmują: gdy zauważysz u siebie ten objaw, od razu dzwoń po karetkę!

Lekarze alarmują – z roku na rok pojawia się coraz więcej przypadków udaru mózgu. Narażone na niego są nie tylko starsze osoby. W tym wypadku najważniejszy jest czas – nie możemy o tym zapominać.

Jakie są objawy? Co należy robić? Koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami! Nagłe zaburzenie krążenia krwi w mózgu może zakończyć się tragedią nawet w 15 minut.

Udar mózgu – o czym musisz wiedzieć?

Udar mózgu często jest poprzedzony tzw. małym udarem, który trwa od 15 do 60 minut (niekiedy nawet do 24 godzin). Wówczas możemy dostać pewne sygnały ostrzegawcze, świadczące o tym, że zbliża się ten właściwy, pełny udar.

Mały udar może objawiać się porażeniem ciała po jednej stronie. Pojawiają się także zaburzenia czucia i niedowład. Chory ma problem z mówieniem i zrozumieniem tego, co inni chcą mu przekazać. Oprócz tego możemy mieć do czynienia z zawrotami głowy, nudnościami i wymiotami. Niepokojące powinny być również wszelkiego rodzaju zaburzenia widzenia, a także zaburzenia równowagi. Zazwyczaj objawy te nie występują w dużych ilościach i znikają maksymalnie po 24 godzinach.

Jeśli zauważymy u siebie chociaż jeden z powyższych objawów, wskazujący na mały udar, powinniśmy niezwłocznie zadzwonić na pogotowie. Pamiętaj – nie lekceważ zagrożenia!

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl