in

Dramatyczne doniesienia ze szkół. Uczniowie są załamani, sytuacja bardzo niepokoi.

Zajęcia w szkołach już się rozpoczęły, a razem z nimi pojawiły się pierwsze komplikacje. Pomimo niepokoju wielu rodziców, uczniów i nauczycieli, rząd postanowił, że nauka będzie odbywać się w trybie stacjonarnym. Nietrudno sobie wyobrazić, jak wielki chaos jest z tym związany. To, co się dzieje, nie mieści się w głowie.

Zasady nie były ustalane dla każdej szkoły, tylko poszczególne placówki miały zastanawiać się, co będzie najlepsze, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Rząd podjął taką decyzję ze względu na to, że szkoły różnią się między sobą wielkością czy też liczbą uczniów i ciężko byłoby wprowadzić wszędzie takie same zasady.

Niepokojące doniesienia

Uczniowie pierwsze chwile w szkołach mają już za sobą. Pojawiły się nieprawdopodobne doniesienia, m.in. zostały zamknięte pierwsze placówki. Na portalu Radiopik.pl czytamy, że Szkoła Podstawowa w Unisławiu została zamknięta – jeden z pracowników okazał się być zakażony koronawirusem. Kilkanaście osób skierowano na kwarantannę.

„Dyrektor Zespołu Szkół w Unisławiu, pan Marek Jabłoński poinformował mnie, że jeden z pracowników szkoły, nauczyciel, wczoraj został poddany badaniu na obecność koronawirusa i dziś otrzymał wynik pozytywny. W związku z tym sanepid z Chełmna skierował na kwarantannę wszystkich pracowników, którzy mieli kontakt z tym nauczycielem. Zanim wicedyrektor została poddana kwarantannie zwróciła się do organu prowadzącego o wprowadzenie nauczania zdalnego, wyraziłem na takie rozwiązanie zgodę i czekamy na opinię z sanepidu” – poinformował wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz.

Podobna sytuacja ma miejsce w czterech placówkach z woj. podkarpackiego. M.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach oraz Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej i Szkole Podstawowej w Biedaczowie potwierdzone zostały przypadki COVID-19.

„Wszyscy poddani zostali kwarantannie do czasu wykonania testów. W Urzędzie Gminy Leżajsk wdrożono wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz zastosowano zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku. Urząd Gminy Leżajsk funkcjonuje bez zmian” -informuje urząd gminy.

Poza tym, „Gazeta Wyborcza” informuje, że koronawirusa wykryto u członka rodziny jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu. Pozytywny wynik otrzymano 31 sierpnia, więc z tego powodu rok szkolny w ostatniej chwili został tam przesunięty na 8 września.

„Nie mamy odgórnie narzuconej kwarantanny, ale wszyscy nauczyciele po konsultacji zdecydowali, że zachowają reżim sanitarny i ograniczą kontakty między sobą. Na razie czekamy na badania” – powiedziała jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu.

Źródło: Pikio, Gazeta Wyborcza, Radio Zet, Radio Pik