in

Uchodźca zwrócił się do Polaków. Powiedział, co znalazł w lesie.

Na granicy polsko-białoruskiej sytuacja nadal nie wygląda zbyt dobrze. Na obszarze stanu wyjątkowego jest mnóstwo migrantów. Mogą oni liczyć na pomoc tamtejszych Polaków. Jeden z uchodźców uznał, że musi podziękować za to, co zrobili dla niego miejscowi.

Niektórzy mieszkańcy terenu objętego stanem wyjątkowym pomagają, jak mogą, byleby tylko migrantom nie było zimno i żeby mieli co jeść. Przy kapliczkach, krzyżach czy też gałęziach drzew zostawiają torby z jedzeniem i ubraniami, a także wodę mineralną.

W ostatnim czasie na profilu „mr.khalidslaymqn” na TikToku pojawiło się nagranie z podziękowaniem.

Syryjczyk, model i youtuber, który należy do siedmioosobowej grupy błąkającej się po lasach, postanowił podziękować za pomoc. Dzięki znalezionemu prowiantowi nie marzli i nie byli głodni.

„Chciałbym jeszcze raz bardzo podziękować Polakom, którzy wkładają jedzenie do plastikowych toreb i wieszają je na drzewach – właściwie nie tylko jedzenie, lecz także ciepłe ubrania. Nie wiem, co inaczej stałoby się z naszą siódemką, byliśmy bardzo głodni, byliśmy bardzo zmarznięci, nie mieliśmy wody, więc dziękujemy, ponieważ traktujecie nas jako ludzi” – dziękuje mężczyzna na TikToku.

„Mr.khalidslaymqn” przyznał, że jest świadomy tego, jak rząd traktuje uchodźców, jednak podkreślił, że dzięki takim Polakom jak ci pomocni mieszkańcy wciąż może czuć się człowiekiem, a nie „rzeczą”.

„Wiem, że rząd wywiera na was wielką presję, ale czujemy, że traktujecie uchodźców jako ludzi, nie tylko rzeczy” – zaznacza tiktoker z Syrii.

Obejrzyj nagranie poniżej!

@mr.khalidslaymqn #polska #poland #polish_border #eu #europeunion #europenews #poland🇵🇱 #humanrights #refuge #cnnnews #bbcnews #france24 #european #الجزيرة #foryou ♬ I love Poland(remix) – Hazel