fot. freepik.com
in

Jeśli twoje ubrania śmierdzą po praniu, nie kupuj nowej pralki. Zamiast tego wypróbuj tę sztuczkę

Prawdopodobnie myślisz, że twoja pralka jest cały czas czysta – ale niestety podczas jej używania, może zgromadzić się w niej pleśń i resztki detergentów.

Być może dlatego twoje ubrania zaczynają śmierdzieć pleśnią nawet po praniu. Zarodniki pleśni wejdą w twoje ubrania i spowodują niepokojący odór. Możesz nawet nie być w stanie tego poczuć, ale jeśli w twojej maszynie jest pleśń, istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafi ona również na twoje ubrania. Zapach jest naprawdę odpychający i może powodować poważne problemy zdrowotne, jeśli nie zostanie rozwiązany.

Na szczęście okazuje się, że można coś z tym zrobić i nawet nie chodzi o zakup nowej maszyny. Dzięki tylko dwóm składnikom możesz pozbyć się tego problemu!

Usuwanie pleśni z pralki

Wszystko czego potrzebujesz to biały ocet i wybielacz (najlepiej Clorox).

Ale nie mieszaj tych składników razem! Po zmieszaniu stają się toksyczne i niebezpieczne, dlatego należy ich używać osobno. Poniżej dowiesz się dokładnie jak to zrobić.

Upewnij się, że masz założone rękawiczki i trzymaj drzwi i okna otwarte dla wentylacji. Wymieszaj wybielacz z ilością gorącej wody (50/50). Namocz szmatkę w mieszance i zacznij od wytarcia całej gumowej uszczelki. Upewnij się, że ściągnąłeś gumową uszczelkę, aby wyczyścić jej wnętrze.

Mogą pojawić się miejsca, do których trudno będzie Ci się dostać, wtedy pozostaw tam ściereczkę na 30 minut. To zabije całą pleśń.

Po namoczeniu zdejmij ściereczkę i delikatnie przetrzyj uszczelkę starą szczoteczką do zębów.

Wytrzyj gumowe uszczelki czystą suchą ściereczką, aż znikną wszystkie pozostałości. Po zakończeniu włóż wszystkie szmaty, które miały kontakt z wybielaczem do pralki i przeprowadź je przez pełny cykl prania i płukania w najgorętszej temperaturze.

Następnie uruchom maszynę przez drugi pełny cykl również w maksymalnej temperaturze, dodając około 2 szklanki octu.

Wyjmij dozownik detergentu i wyczyść go mieszaniną octu i wody 50/50.

To tyle. Jesteś gotowy, a Twoja pralka jest całkowicie czysta. Zdecydowanie najtańszy sposób na uzyskanie super czystej maszyny.

Jak utrzymać pralkę w czystości?

1. Kontroluj uszczelkę pod kątem wszelkich drobiazgów odzieżowych (skarpetki uwielbiają tam spędzać czas) i szybko wycieraj je suchą szmatką, aby pozbyć się nadmiaru wody.
2. Po praniu zostawiaj otwarte drzwi pralki, aby umożliwić cyrkulację powietrza i zapobiec rozwojowi pleśni.
3. Od razu wyjmuj mokrą odzież z pralki, a jeśli nie możesz tego zrobić, to chociaż otwórz drzwiczki po praniu.

Udostępnij tę technikę znajomym i rodzinie, aby mogli uzyskać super czystą pralkę!

Źródło i fotografie: cleanandscentsible.com