in

Był wyśmiewany w szkole, bo chorował na raka. Wyszedł na scenę aby pokazać im swój wielki talent.

Tyler Butler jest jedenastolatkiem, który z pewnością zdążył już przeżyć więcej niż jego rówieśnicy. Kiedy był w wieku 4 lat, lekarze zdiagnozowali u niego białaczkę – to był najgorszy dzień w życiu chłopca i jego rodziców. Jego historia potrafi poruszyć każde serce, ale oprócz bolesnej historii, chłopiec posiada także ogromny talent.

Tyler po postawionej diagnozie od razu został poddany chemioterapii. Przez leczenie wypadły mu wszystkie włosy. Stało się to bezpośrednią przyczyną kpin ze strony kolegów ze szkoły. Nie rozumieli jego choroby, więc w szkole szybko rozeszła się nawet plotka o tym, że chłopiec zaraża białaczką. Jak można się domyślić, Tyler nie miał już z kim rozmawiać w szkole…

Jednak chłopiec obiecał sobie, że będzie silny. Wiedział, że musi walczyć z tym, co dał mu los. Gdy któregoś dnia zobaczył, że w szkole są organizowane lekcje gry na skrzypcach, poprosił mamę, aby go na nie zapisała. Chłopiec zaczął bardzo dużo ćwiczyć i przez to stawał się coraz lepszy.

W oczach innych był tylko chorym chłopcem, ale wkrótce miało się to zmienić. Mieli mówić o nim jako o chłopcu grającym na skrzypcach. Tego właśnie chciał Tyler.

Jego marzenie spełniło się, gdy wykonał niesamowitą interpretację utworu „What doesnt kill you make you stronger” Kelly Clarkson w amerykańskim Mam Talent. Celowo wybrał tę piosenkę. Gdy przetłumaczymy tytuł na język polski otrzymamy bardzo piękne zdanie: co cię nie zabije, to cię wzmocni.
 
To zdanie towarzyszyć będzie chłopcu już do końca życia. Idealnie opisuje jego historię. Cztery lata temu chłopiec pożegnał się z chorobą i teraz może skupiać się na tym, co kocha – na muzyce.
 
Juror Simon Cowell oniemiał z zachwytu po występie Tylera. Powiedział chłopcu, że jest on naprawdę wyjątkowy, a koledzy ze szkoły prześladują go tylko dlatego, że jest od nich lepszy.
 
Ta historia jest dowodem na to, że zmagamy się z trudnościami, aby stać się jeszcze silniejszym człowiekiem, a nie słabszym. Jesteśmy w stanie przetrwać więcej, niż myślimy! Koniecznie obejrzyjcie występ chłopca poniżej i podzielcie się tą historią z bliskimi i znajomymi, aby im o tym przypomnieć.