fot. pixabay, twitter/@ceciarmy
in ,

Bagaż podręczny był za duży i Ryanair żądał dopłaty. Turysta miał inny plan

Linie lotnicze, w tym Ryanair, mają ściśle określone zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego. Chociaż w wielu przypadkach personel przymyka oko na nieco większe plecaki czy dodatkowe torby, czasami zdarzają się kontrole, które wymagają od pasażerów ścisłego przestrzegania przepisów. Taki przypadek spotkał turystę wracającego z Majorki.

Bagaż podręczny za duży? – Tak turysta przechytrzył Ryanaira

Turysta wracający z wakacji na Majorce miał pecha i trafił na kontrolę. Przed wejściem na pokład samolotu Ryanair został poinformowany, że jego walizka jest za duża i musi zapłacić dodatkowe 70 euro (około 298 zł). To więcej, niż zapłacił za sam lot, który kosztował jedynie 30 euro. Nie chciał jednak ani płacić, ani zostawić swojej walizki na Majorce.

Zdeterminowany turysta postanowił znaleźć kreatywne rozwiązanie tego problemu. Z pomocą znajomych szybko zdemontował kółka od swojej walizki, co sprawiło, że bagaż zmieścił się w wymaganych wymiarach. Cała sytuacja została uwieczniona na wideo, które szybko zyskało popularność w sieci. Inni pasażerowie nagrodzili pomysłowego turystę gromkimi brawami, a na filmie widać, jak wkłada walizkę do boksu, aby udowodnić, że teraz spełnia ona wymagania Ryanaira.

Turyści powinni być przygotowani na ewentualne kontrole i pamiętać, że nawet niewielkie przekroczenie wymiarów może skutkować dodatkowymi opłatami. Z drugiej strony, kreatywność i determinacja mogą pomóc w znalezieniu nietypowych, ale skutecznych rozwiązań.

Ryanair i zasady dotyczące bagażu podręcznego

Ryanair jasno określa maksymalne wymiary bagażu podręcznego, które są podane na stronie internetowej przewoźnika oraz na lotniskach, gdzie specjalne boksy pomagają pasażerom sprawdzić, czy ich walizki spełniają wymagania. Pasażerowie mogą wnieść na pokład jedną małą torbę osobistą (np. torebkę lub plecak) o wymiarach 40 x 20 x 25 cm, która musi zmieścić się pod siedzeniem. Za większy bagaż podręczny (do 55 x 40 x 20 cm) trzeba dopłacić, a walizka musi być przechowywana w schowku nad głową.