fot. Pexels
in

To robią Polacy na wakacjach all inclusive. „Obciach i żenua”

Zdaniem wielu Polaków, urlop spędzony w hotelu z ofertą all inclusive to najlepszy sposób na wypoczynek. Relaksowanie się na leżakach przy basenie cieszy się ogromną popularnością, ale niektóre praktyki związane z rezerwacją tych leżaków wzbudzają kontrowersje.

Jak dowiadujemy się dzięki pewnej użytkowniczce TikToka, niedawno pojawił się nowy sposób na ich rezerwację! Znamy szczegóły.

Tak turyści rezerwują leżaki

W ostatnim czasie pojawił się na TikToku filmik jednej z turystek, która zwróciła uwagę na „niechlubny” sposób rezerwacji leżaków przez Polaków za granicą. Opisując swoje doświadczenia, nazwała zachowanie innych turystów „żenującym”. Filmik szybko stał się popularny, a wiele osób wyraziło swoje zdanie na ten temat.

Niektórzy turyści są zdania, że rezerwowanie leżaków jest niepotrzebne i niesprawiedliwe wobec innych gości hotelowych, którzy również chcą skorzystać z basenu i leżaków. Inni uważają, że jest to normalne i nieodzowne zachowanie, szczególnie jeśli chce się mieć pewność, że w ciągu dnia będzie się miał wygodny i zarezerwowany leżak.

Jak się okazuje, Polacy mają nowy patent na rezerwację leżaków…

„Po czym poznać Polaków na urlopie za granicą?” – pyta TikTokerka na swoim nagraniu.

I dodaje:

„Tak, to był ręcznik przypięty klipsem, rezerwujący leżak na trzy godziny, zanim pojawisz się na basenie”.

Co na to internauci? Ich zdaniem nie tylko Polacy tak robią.

„Nie proszę Pani, tak robią również Brytyjczycy, Niemcy i inne narodowości” – czytamy.

„I tu się mylisz. Nie widziałaś jak od godziny 5:00 Francuzi i Kanadyjczycy tak właśnie robili” – dodaje ktoś inny.

@hibiskuspl Żenujace zwyczaje Polaków za granicą. #obciach #teneryfa #szkodasłów ♬ dźwięk oryginalny – Hibiskuspl

Nie ulega wątpliwości, że problem rezerwacji leżaków przy basenie w hotelach jest jednym z bardziej kontrowersyjnych tematów związanych z wypoczynkiem za granicą. Choć różne osoby mają różne zdania na ten temat, warto pamiętać, że podstawową zasadą jest wzajemny szacunek i dbałość o to, aby wszyscy goście hotelowi mieli możliwość komfortowego wypoczynku.