in

Seniorzy się tego nie spodziewali – Rewolucyjne informacje na temat emerytur!

Dziennikarze „Super Expressu” podzielili się informacjami, których z pewnością nikt z nas się nie spodziewał. Dotyczą one trzynastej emerytury, którą w tym roku już wypłacono emerytom. Czy w 2021 seniorzy dostaną jeszcze więcej pieniędzy?

Wyższe emerytury od przyszłego roku

Trzynastki wypłacono w maju – każdy dostał po 981 złotych na rękę, czyli 1200 złotych brutto. Świadczenie wypłacane co roku może być wyższe za sprawą cyklicznej waloryzacji świadczeń.

„Najniższa emerytura w przyszłym roku wzrośnie, ponieważ rośnie inflacja. Myślę, że rząd będzie chciał podwyższyć minimalne świadczenie do 1300 zł brutto” – przekazuje dla „Super Expressu” Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Jeśli dojdzie do wzrostu kwoty najniższej emerytury, oznacza to także, że wyższa będzie kwota trzynastki.

Dla „Super Expressu” udzielił się również Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, zapowiadając kwotę, której możemy spodziewać się w 2021 roku.

„Mam ogromną nadzieję, że podniesiemy o 100 zł minimalną emeryturę od przyszłego roku. Wynosiłaby ona wtedy 1300 zł. Tyle samo oczywiście wynosiłaby trzynasta emerytura” – mówi.

Kwota najniższej emerytury podniesiona do 1300 złotych brutto, netto wyniesie 1100 złotych. Seniorzy jednak muszą spodziewać się nieco niższej kwoty, ze względu na wyższy podatek, który jest odprowadzany od trzynastej emerytury. W przyszłym roku zatem emeryci mogą spodziewać się kwoty około 1070 złotych.

Źródło: Super Express