in

Ten produkt sieje destrukcję w organizmie. A mimo to większość z nas pije go prawie codziennie

Kiedy jesteśmy spragnieni moglibyśmy sięgnąć po wodę, jednak ona nie wydaje się tak smaczna i orzeźwiająca jak popularna Coca-Cola. Ona po prostu ma w sobie to coś, co sprawia, że sięgamy właśnie po nią mimo iż, słyszeliśmy już nie raz, że jej spożywanie poważnie szkodzi zdrowiu. Ale może gdybyśmy wiedzieli dokładnie, co wywołuje ona w naszym organizmie, pomyślelibyśmy wtedy dwa razy przed jej wypiciem? Dr. West Conner, stworzył listę z wyszczególnieniem wszystkich faktów związanych z piciem tego niewinnego drinku.

Skutki picia Coca-coli

Po 10 minutach

Po wypiciu całej puszki coli dostarczasz swojemu organizmowi około 10 łyżeczek cukru, czyli 100% zalecanej dziennej dawki.

Tak duża dawka powinna wywołać u Ciebie odruch wymiotny ale kwas fosforowy zawarty w coli, zakwasza smak i pozwala Ci cieszyć się niebiańskim „orzeźwieniem”.

Po 20 minutach

Stopień stężenia cukru we krwi szaleńczo się podnosi. Trzustka produkuje kolosalne ilości insuliny i przekształca cukier w tłuszcz, który jest z łatwością wchłaniany przez nasz organizm.

Po 40 minutach

Wchłanianie kofeiny przez organizm zostało zakończone. To właśnie ona stoi za tym, że Twoje źrenice się rozszerzają i wzrasta ciśnienie krwi. Receptory adenozyny w mózgu zablokowują się co zapobiega senności.
slodka-trucizna3

Po 45 minutach

Organizm zwiększa produkcję dopaminy. Hormon ten pobudza ośrodek przyjemności w mózgu. Nawiasem mówiąc, taka reakcja przypomina stan po zażyciu heroiny, od którego można się łatwo uzależnić.

Po 60 minutach

Właściwości moczopędne kofeiny wchodzą teraz w grę. Przez co latasz często do ubikacji, gdzie pozbywasz się z organizmu m.in. wapnia, magnezu i cynku (które były skierowane do kości), a także sodu, elektrolitów i wody. Kwas fosforowy zaburza metabolizm wapnia i może powodować osteoporozę. Wypłukujemy z siebie wszystkie cenne składniki odżywcze, które nasz organizm mógł wykorzystać do wzmocnienia naszych kości czy zębów.

Stężenie cukru we krwi gwałtownie się obniża (hipoglikemia), przez co tracimy koncentrację, stajemy się rozdrażnieni lub słabi, co zapewne skłoni nas do ponownego wypicia tego napoju.
slodka-trucizna5

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy co dzieje się z ich organizmem, kiedy piją colę każdego dnia. Dlatego podziel się tą informacją, by dotarła do jak największej liczby osób.

Źródło: therenegadepharmacist.com