in

Ciało tej 30-latki wydziela zapach gnijących ryb. Jej życie to prawdziwy koszmar.

Z wyglądu Kelly jest zwykłą trzydziestoletnią kobietą. To jednak wcale nie jest prawda. Co jest w niej takiego specjalnego? Los „podarował” jej zespół zwany Trimetyloaminurią, a najprościej mówiąc (zespół odoru rybnego). Druga nazwa brzmi bardziej klarownie i wyjaśnia cechy tej choroby.

Trimetyloaminuria

Taka choroba przyniosła Kelly wiele bólu i nieprzyjemności, szczególnie w okresie dojrzewania, ponieważ emituje ona zapach, który można porównać z zapachem zgniłych ryb. Czuje go każdy, kto otacza dziewczynę, z wyjątkiem niej. Właśnie dlatego nie miała przyjaciół, a koledzy z klasy ciągle z niej szydzili.

Kelly zrozumiała, że ​​trzeba coś zrobić, aby naprawić sytuację, ale nawet lekarze nie mogli jej nic powiedzieć, ponieważ w ich praktyce był to pierwszy taki przypadek. Dlatego pozostało jej tylko brać prysznic kilka razy dziennie, ciągle się przebierać w czyste ubrania i używać kosmiczne ilości dezodorantu. Nic jednak nie pomogło.

Tylko w wieku dorosłym lekarze byli w stanie określić rodzaj choroby. Okazało się, że nie można wyleczyć zespołu trimetyloaminurii, a ten zapach pochodzi z uwalniania przez organizm niektórych substancji przez pot i oddech podczas trawienia pokarmu. Na szczęście dla Kelly okazało się, że istnieją leki, które mogą nieco stłumić cechy tego zespołu.

W życiu bohaterki dużo się zmieniło, ma teraz pracę, kilku przyjaciół i męża, który ją szalenie kocha. Czterdziestopięcioletni Michael absolutnie nie przejmuje się jej chorobą, ponieważ widzi w Kelly tą jedyną.

Przykład tej historii pokazuje, że pomimo wszystkich sytuacji przedstawionych przez los, zawsze istnieje sposób na wyjście z nich. Zawsze znajdą się ludzie, którzy mimo wszystko będą Cię wspierać i wyciągną pomocną dłoń.

Nie wiadomo, jak ukształtowałby się los tej kobiety, gdyby była zupełnie zwyczajna. Może powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy wyjątkowi?