in

Jeśli zobaczysz monetę na drzwiach swojego samochodu – Wiedz, że jesteś w niebezpieczeństwie!

Zanim zostawisz swój samochód na parkingu przed domem lub innym dostępnym publicznie miejscu, koniecznie sprawdź wszystkie drzwi.

Rabusie wymyślili nową metodę kradzieży pojazdu, inwestując zaledwie jedną monetę. Stają się coraz bardziej sprytni, dlatego bardzo ważne jest, aby być w pełni przygotowanym.

Trik złodziei na monetę

Załóżmy, że wracasz z pracy do domu, przed odejściem od samochodu sprawdź wszystkie drzwi i zwróć uwagę czy nigdzie nie ma monety, która będzie w obszarze uchwytu, jak na poniższym zdjęciu. W tej chwili moneta nie niesie ze sobą żadnego niebezpieczeństwa, ale po powrocie do domu wszystko się zmieni.

Dzięki tej cwanej metodzie jedne z drzwi nie zamkną się do końca, tzw. centralny zamek przestanie działać, więc porywacz po prostu je otworzy bezproblemowo i ukradnie samochód, a ty spokojnie zaśniesz w łóżku myśląc, że Twoje auto jest bezpieczne.

Nie każde auto jest podatne na ten trik, ale gdy zobaczymy monetę w klamce swojego pojazdu musimy pozostać czujni. Nasz samochód jest „namierzany” przez złodziei

Te informacje mogą uchronić przed kradzieżą, udostępnij ją znajomym.